Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Mercedes EQC se v Německu moc dobře neprodává. Lepší je Tesla, Jaguar i Audi

  |  Martin Skořepa  |  2 komentáře

Měl to být zabiják Tesly, ovšem zatím to vypadá, že americkou konkurenci ani trochu neohrožuje a z lovce se stává spíše lovná zvěř.

Elektromobil Mercedes EQC | foto: vlastní

TIP: Tesla je existenční hrozbou pro tradiční automobilky

Zákazníci toužící po nějakém kvalitnějším a větším elektromobilu s delším dojezdem dostali v posledních letech na výběr. Nejen Tesla, ale i Audi, Mercedes či Jaguar začaly prodávat své prémiovky s čistě elektrickým pohonem, ovšem už předem bylo jasné, že všichni nemohou ze souboje vyjít jako vítězové.

Zajímavé je sledovat čísla na německém trhu, kde se elektromobilita poměrně rychle rozvíjí a spolu s tím i místní značky. Nicméně pokud jde o Mercedes, ten nástup nového trendu, zdá se, tak úplně nezachytil. Samotná automobilka sice zatím o prodejích EQC mlčí, nicméně dle Federálního úřadu pro motorovou dopravu v Německu máme alespoň nějaký odhad.

Prodeje nesplnily očekávání?

V žebříčku se zde daří Audi e-tron (test), kterého se v loňském roce prodalo celkem asi 3 500 kusů. Relativně úspěšný byl i Jaguar I-Pace (test) s téměř 1 000 prodanými kusy a třeba Tesla Model X, která už se pár let prodává a není takovou naprostou novinkou, si připsala přes 700 kusů, společně s Modelem 3 dokonce přes 10 000 kusů a s Modelem S ještě o další téměř tisícovku více.

Mercedes EQC (test) nemá za loňský rok na kontě ani 400 kusů a dohromady s letošním rokem to není ani 700 kusů, přitom se EQC snaží automobilka masivně propagovat. Vedení společnosti Daimler podle německého plátku Handelsblatt popsalo prodejní čísla EQC jako celkovou katastrofu. Přispěly k tomu zřejmě i problémy s nedostatkem baterií.

Na německém trhu tedy na poli prémiovějších elektromobilů zatím dominuje spíše americká Tesla, než domácí značky.

zdroj: teslarati

ŠTÍTKY:, , , , , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Tom256Lojza Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Lojza
Lojza

Pomalé DC nabíjení. Malá kapacita akumulatoru. Velká spotřeba. Omezení max rychlosti na 180km/h. Tento koktejl z auta udělal neprodejné auto

Tom256
Tom256

Mercedes by měl zabrat a nabídnout “top” kvalitu a funkčnost i v elektroautech. Samozřejmě pomalé nabíjení a malá baterie se těžko dá okecat. Hrozí jim, že vítězem bude konkurence.

Mobilní zobrazení