Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Hyundai oznamuje, že již za měsíc začne v ČR vyrábět první elektromobily

  |  Luboš Srb  |  diskuze

A je to černé na bílém. První elektromobil, který sjede z velkovýrobní linky v České republice, bude značky Hyundai.

TIP: ČR patří mezi evropské země, které jsou na elektromobilitu nejméně připravené

Vše k tématu:

» 1. V ČR se má vyrábět elektromobil Hyundai Kona Electric (červenec 2019)
» 2. Budou se v České republice vyrábět elektromobily? (listopad 2019)
» 3. Potvrzeno přímo od české pobočky Hyundai. Na 99 % bude v ČR vyrábět elektromobily (leden 2020)
» 4. Hyundai oznamuje, že již za měsíc začne v ČR vyrábět první elektromobily (právě čtete)

Výroba začne v březnu

S finálním potvrzením přišlo jako první překvapivě slovenské zastoupení automobilky Hyundai, které o tom informuje na svých webových stránkách.

Jelikož poptávka po vozidlech s nulovými emisemi neustále roste, společnost Hyundai Motor ztrojnásobí dostupnost elektrického SUV Kona Electric (test) pro evropské zákazníky. Od března 2020 začne Hyundai vyrábět elektromobil Kona Electric v českém výrobním závodě v Nošovicích a zároveň zvýší dodávky tohoto modelu ze závodu Ulsan v Jižní Koreji. Díky tomu se čekací doby výrazně zkrátí.

TIP: Hyundai přijde v roce 2021 s technologicky pokročilejším elektromobilem

Hyundai chce udržet krok s rostoucí poptávkou

Rozhodnutí o spuštění dodatečné výroby Kona Electric v Evropě bylo přijato s cílem lépe obsloužit evropských zákazníků společnosti Hyundai. Od uvedení na trh v roce 2018 poptávka po modelu Kona Electric překročil očekávání a cílem zvýšené výrobní kapacity je držet krok s nadále rostoucí poptávkou.

V roce 2020 vyrobí Hyundai pro evropské zákazníky více než 80 000 bezemisních vozidel – jde o modely Kona Electric, Ioniq Electric a Nexo s palivovými články. Hyundai tak očekává, že se v roce 2020 stane největším poskytovatelem vozidel s nulovými emisemi v Evropě.

“Nasloucháme našim zákazníkům a učinili jsme rozhodnutí s cílem uspokojit rostoucí poptávku po našich elektrických vozidlech. Jelikož se stále více lidí obává vlivu svého výběru auta na životní prostředí, vidíme v elektrických vozidlech na evropském trhu obrovský potenciál,” uvedl Dong Woo Choi, prezident a generální ředitel společnosti Hyundai Motor Europe HQ. “Odráží to naše progresivní myšlení a posílí naši pozici lídra v mobilitě v budoucnosti.”

ŠTÍTKY:, , , , , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení