Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

V Mnichově budou 6 týdnů předělávat hlavní výrobní závod. Kvůli elektromobilu BMW i4

  |  Luboš Srb  |  3 komentáře

V letošním roce proběhne v Mnichově výrazné prodloužení odstávky hlavního výrobního závodu, což bude způsobené plánovanou předělávkou kvůli blížícímu se příchodu nového elektromobilu BMW i4. Dorazit má v roce 2021.

TIP: Elektromobil BMW i4 dorazí v roce 2021. Už známe i specifikace

Hlavní továrna BMW bude kvůli přestavbě zavřena celkem 6 týdnů, tedy o něco déle, než bývá běžné. A to konkrétně od 27. července až do 7. září, během letních prázdnin v Bavorsku. Zhruba 6 tisíc zaměstnanců (kteří se nějak podílejí na výrobě aut v této továrně) z celkových 7 800 lidí dostane nařízenou dovolenou, protože by zde stejně neměli co dělat.

Chystané BMW i4 má být světu slavnostně odhaleno později v roce 2020 a výroba by měla začít v Mnichově během první poloviny roku 2021. Do té doby však bude muset společnost připravit výrobní linku a vše nejprve pořádně otestovat. BMW pořídí více než 1 000 robotů, kteří se budou podílet na výrobě, a to nejen modelu i4, ale také nových modelů řady 3 a 4. Elektromotor pak bude vyráběn v nedalekém Dingolfingu. Baterie bude dodávat čínský CATL a jihokorejský Samsung, nicméně vzhledem k nedávnému otevření vlastního výzkumného centra k bateriím lze očekávat, že časem si možná bude chtít BMW vyrábět baterie samo.

TIP: BMW iNext: supermoderní elektromobil základem značky?

BMW i4 je sportovně střižené kupé, které nabídne vysoký cestovní komfort. Pod kapotou najdeme výkonný elektromotor s hodnotou 530 koní, díky čemuž má nový elektromobil BMW zvládnout stovku pod 4 sekundy a jet max. 200 km/hod. 80kWh battery pack obstará dojezd až 600 km na jedno nabití, dle normy WLTP. Reálně to samozřejmě bude méně. Rychlonabíjet půjde výkonem až 150 kW, což zajistí dobití baterie na 80 % za pouhých 35 minut.

zdroj: Electrive

ŠTÍTKY:, ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MartinPetrKerosin Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Kerosin
Kerosin

A co na to Klaus Froehlich, šéf výzkumu? :-)

https://elektrickevozy.cz/clanky/americane-nepotrebuji-elektromobil-mysli-si-jeden-z-sefu-bmw

tomu bych dal taky nucenou dovolenou, ale trochu delší než letní prázdniny 2020 :-)

Petr
Petr

No je hodně důležitý, aby ta nová I4 dostatečně blikala a dělala jiné podobné hovadinky. Ženským se to bude líbit a pozitivně to ovlivňuje soustředěnost na řízení.

Martin
Martin

Přesně, čím víc tlačítek a LED, tím víc BMW

Mobilní zobrazení