Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | filmy o elektromobilech | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Konkurence Tesly? Volvo spustilo výrobu elektromobilu Polestar 2 (aktualizováno)

  |  Luboš Srb  |  diskuze

Aktualizováno 24. března 2020 – Nový elektromobil Polestar 2 se začíná v Číně vyrábět sériově, tedy zhruba 3 měsíce od spuštění zkušební výroby. V továrně jsou zavedena přísná opatření, kvůli nebezpečí koronaviru.

Původní článek z 10. prosince 2019

Volvo právě oznámilo, že v Číně rozjelo zkušební výrobu očekávaného elektromobilu Polestar 2, který má být konkurencí především pro Model 3 od Tesly, tedy nejprodávanějšího elektroauta roku 2019.

Výroba elektromobilu Polestar 2 | foto: Polestar

TIP: Elektromobil Volvo Polestar 2 je vyzyvatelem Modelu 3

Švédové, resp. majitelé Číňané založili novou značku Polestar právě kvůli elektromobilitě a elektrifikaci vozů, aby dokázali lépe konkurovat taktéž novým značkám typu Tesla, které těží právě z toho, že jsou ještě neokoukané a přinášejí svěží vítr a nové technologie do automobilismu. A to dnes zákazníci především z řad těch mladších velmi oceňují.

Nový elektromobil Polestar 2 (navazující na plug-in hybridní Polestar 1) vychází z plně elektrického modelu XC40 od Volva a slibuje vysoký výkon až 400 koní, zrychlení z 0 na 100 km/hod pod 5 sekund, či dojezd přes 440 km díky 78kWh baterii, která zvládne rychlodobíjení výkonem až 150kW. Cena bude startovat na částce 39 900 eur, tedy něco kolem 1 milionu korun.

Očekávaný nový elektromobil Polestar 2, za kterým stojí Volvo | foto: Polestar

Ovšem první dodávky, které jsou očekávány v roce 2020, budou znamenat pouze prodej první edice za vyšší cenu 59 900 eur, v přepočtu něco kolem 1,5 milionu korun. Cenově dostupnější varianta, se kterou by mohla automobilka konkurovat třeba elektromobilu Tesla Model 3 (test), dorazí až od roku 2021.

zdroj: Polestar, vlastní

ŠTÍTKY:, , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení