Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Volvo XC40 Recharge je první elektromobil slavné severské značky

  |  Jakub Mokříš  |  diskuze

Nový elektromobil a zároveň první automobil tohoto druhu od Volva má v názvu “Recharge”. Toto označení budou u Volva dostávat elektrické a plug-in modely.

Elektrická verze se do značné míry shoduje s konvenční XC40. Samozřejmě, maska chladiče byla zaslepena a namísto hrdla nádrže se nastěhoval nabíjecí konektor. Pod přední kapotou je navíc úložný prostor o velikosti 30 litrů. Páté dveře pak ukrývají namísto původních 460 litrů prostoru jen 413 litrů.

Pohon obstarávají elektromotory na obou nápravách. Celkový výkon soustavy je 304 kW a točivý moment má hodnotu 660 Nm. Tyto parametry udělí vozu zrychlení z nuly na 100 km/h za 4,9 sekundy.

Akumulátor má kapacitu 78 kWh, z čehož je využitelných 75 kWh. Rychlonabíjením zatím blíže nespecifikovaným výkonem se má dobít na 80 % za 40 minut. Dle WLTP cyklu bude dojezd přes 400 km.

Palubní deska zůstala stejná, změnou je jen infotainment, který využívá systému od Googlu. Uvedení na trh bude v příštím roce, cenovka zatím oznámena nebyla.

ŠTÍTKY:, , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení