Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Elektromobil Volvo Polestar 2 je vyzyvatelem Modelu 3

  |  Jakub Mokříš  |  2 komentáře

Švédská automobilka vyrukovala s elektromobilem, který má být konkurencí Modelu 3 od Tesly. To je hodně odvážné a troufalé, na druhou stranu, proč ne?

Poslední dva měsíce nás automobilka chtěla namlsat a tak jsme se postupně dozvídali parametry a mohli jsme se pokochat obrázky. Takže abychom to shrnuli, dojezd elektromobilu od automobilky Volvo slibuje až 500 kilometrů s baterií o kapacitě 78 kWh. Výkon motoru bude 300 kW, zrychlení z 0 na 10 pak automobil zvládne pod 5 sekund.

Kdo si připlatí za Performance Pack, dostane tlumiče od vyhlášeného výrobce Öhlins a brzdy Brembo, které budou schované za 20″ koly. V kabině bude 11″ displej. Cenovka nového Volvo Polestar 2 bude začínat na 39 900 eurech. Výroba bude probíhat v Číně.

Jestli se podaří Volvu proti Tesle uspět, je otázkou. Na straně seveřanů stojí obrovská výhoda ve zkušenosti. Věci, které Tesla ještě stále nemá dotažené, už mají ve Volvu dávno zvládnuté, dá se tedy čekat bezchybné provedení a vyvarování se “dětským nemocem”. Na straně Muskovy automobilky zase stojí jméno, které si stihla udělat a neskutečně inovativní přístup, který je zaběhnutým automobilkám, kde každé rozhodnutí trvá řádově měsíce, cizí. Necháme se tedy překvapit.

Zdroj: electrek

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
petrolheadKerosin Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Kerosin
Kerosin

Tak po dnešním (respektive včerejším v USA) prohlášení Tesly (Muska), je to dosti bezzubá konkurence.
Rozhodování, zda Polestar 2 za 40tis EUR za dva roky, nebo Teslu M3 za 35tis USD (nebo lepší verzi za 37tis USD) za dva měsíce, je pro mnoho lidí velmi jednoduchá otázka. Teď už si Polestar koupí jen ten kdo z nějakého iracionálního důvodu za žádnou cenu nechce Teslu nebo Čínu.

petrolhead
petrolhead

Věcná: od 2010 je Volvo Cars čínská firma…

Mobilní zobrazení