Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Nový Mercedes EQS má vyzvat Teslu! Ujede přes 700 km

  |  Luboš Srb  |  diskuze

Dojezd elektromobilů se rok od roku prodlužuje a už dávno není jen 200 km, jak si stále myslí třeba ministr Havlíček. Třeba Tesla již atakuje dojezd 650 km a do závodu se má připojit i Mercedes, který teď slibuje dojezd již přes 700 km!

Prototyp již takřka finálního vozu Mercedes EQS | foto: Mercedes

TIP: Mercedes EQC se v Německu moc dobře neprodává. Lepší je Tesla, Jaguar i Audi

Dojezd 700 km a více?

Informace o dojezdu nového elektromobilu značky Mercedes se objevila ve veřejném dokumentu na výroční schůzi automobilky Daimler. A shoduje se s informací, která se objevila již v případě konceptu vozu. Tak, že bychom se skutečně dočkali takto dlouhého dojezdu i u sériově vyráběného finálního modelu?

Šéf automobilky, Ola Källenius, konkrétně uvedl, že: „Příští rok vstoupí Mercedes do nové éry ve smyslu elektrifikace. A model EQS bude vytvářet nový standard. S dojezdem více než 700 kilometrů dle normy WLTP na jediné nabití.” EQS má ukázat, jak si německá automobilka představuje změny u aut. První plně elektrický luxusní sedan od Mercedes-Benz bude postavený na plně elektrické platformě, která otevírá nové možnosti od umístění baterií až po design vozu.

Bude Mercedes prohánět Teslu v dojezdu?

Pokud opravdu zvládne Mercedes EQS nabídnout dojezd přes 700 km dle WLTP, předpokládáme, že bude vybaven nejméně 100kWh battery-packem, možná i větším. Aktuálně je v tomto ohledu rekordmanem Tesla Model S Long Range Plus, která již disponuje dojezdem 647 km (dle EPA). Vybavena je právě 100kWh baterií, ale k delšímu dojezdu ji výrazně pomáhá skvělá aerodynamika, efektivní pohon a spousta dalších detailů.

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení