Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | filmy o elektromobilech | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Kaufland už má nabíjecí stanice u celkem 21 prodejen

  |  Luboš Srb  |  diskuze

Obchodní řetězec Kaufland má v ČR přes 130 prodejen, přičemž nabíjet elektromobil už je možné na celkem 21 prodejnách. Do budoucna se má počet nabíjecích míst ještě zvýšit na několik desítek.

Nabíjecí stanice ČEZ u prodejny Kaufland | foto: ČEZ

TIP: Nabíjení elektromobilu: využívejte všechny možnosti, zn. chytře

V první vlně vzniká u nových a zmodernizovaných prodejen Kaufland vždy minimálně jedna nabíjecí stanice. Aktuálně byla zprovozněna rychlonabíječka u nově otevřené prodejny v Rakovníku v Luženské ulici a v Praze v Hornoměcholupské ulici.

Oba stojany ABB jsou standardně vybaveny DC konektory s nabíjecími standardy CHAdeMO a CCS disponujícími výkonem až 50 kW. V tomto případě jde o rychlonabíjení, které je zpoplatněné (pozn. redakce: aktuálně až do zhruba poloviny dubna jsou všechny nabíječky ČEZu přepnuté do režimu zdarma).

Stanice také fungují i v režimu tzv. normálního AC dobíjení, kdy trvá dobití elektromobilu v řádu hodin. Kaufland tento způsob nabíjení nabízí svým zákazníkům bezplatně. Celkem je momentálně u 21 prodejen Kaufland v ČR řidičům elektromobilů k dispozici 25 veřejných dobíjecích stanic, z toho 24 rychlonabíjecích. Rychlonabíječky jsou vždy osazené i možností standardního, pomalejšího nabíjení.

V uplynulých měsících vyrostly rychlodobíjecí stanice u prodejen Kaufland doslova po celé republice – např. v Blansku, Berouně, Hodoníně, Jablonci nad Nisou, Karviné, Kolíně, Kuřimi, Ostrově nad Ohří, Šternberku, Teplicích, Velkém Meziříčí nebo v několika pražských prodejnách.

zdroj: ČEZ, Kaufland

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení