Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | filmy o elektromobilech | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Volkswagen opět odkládá. Tentokrát premiéru ID.4

  |  Jakub Mokříš  |  5 komentářů

Já nevím, tohle už ani není legrace. Dříve jsme si z VW rádi utahovali, ale poslední dobou to vypadá, že potíže nekončí.

TIP: Volkswagen ID.3 má první porodní bolesti

ID.3 ještě na silnicích nevídáme, protože jich zhruba 20 000 stojí na parkovištích a čekají na nový software. ID.4 mohl trochu odpoutat od tohoto problému pozornost a stáhnout ji na sebe. Mělo se tak stát v dubnu na autosalonu v New Yorku.

To se ale nakonec nestane a Volkswagen ID.4 si na premiéru počká patrně do června na autosalon v Detroitu. Ale ani to není jisté, je dost dobře možné, že představení veřejnosti se posune ještě dál ke konci roku 2020. A při tom, jaké má Volkswagen poslední dobou problémy, bychom se ani nedivili, kdyby se představení tento rok nestihlo už vůbec.

Další věcí je ovšem prodej a uvedení na trh. Jak ukázal ID.3, tak to není úplně snadné. Volkswagen sice stihl za poslední dva roky vychrlit tuny konceptů, skic a všechny oslnit detaily o vozech, které přijdou, ale reálně zůstává pozadu za konkurencí, která mu utíká. Ve chvíli, kdy se mu konečně podaří naplnit své sliby už mohou být dané elektromobily zastaralé a nemusí o ně být zájem.

Zdroj: insideevs

ŠTÍTKY:, , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
PetrJosefhanhPavelKerosin Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Kerosin
Kerosin

S tou zastaralostí je to na hraně už dnes, natož za rok či dva. Vemte si třeba e-Corsu, nebo Peugeot 208 (nemluvě o 2008). To už je dnes naprosto obstojná konkurence ID 3. S Kiou a hlavně Hyundai se to téměř poměřovat nedá, ty jsou už dnes ve všech parametrech lepší, jen jsou dražší – i když vzhledem k velikosti baterie vlastně nejsou.
VW čekají krušné časy.

Pavel
Pavel

Koukám že VW je na tom jak Boeing, spousta vozů/letadel čeká na nový software.

hanh
hanh

Je mi jich líto. Snaží se na poprvé udělat dokonalý SW. Ale to je nesmysl. Kdo SW dělá, tak to ví. Jenže řekněte to hardwarové firmě – vedení – ledem. Síla Tesly je v tom, že může dělat inkrementální releasy a opravy. O něčem, co ještě dnes Tesla netuší, tak za 2 měsíce může dostat pomoci updatu do 95 % Tesla Model 3, o měsíc později to zafixují a v dalším updatu to bude lepší než u konkurence, co to vyvýjela 2 rok a myslí si, že tím Tesle uteče o několik let. Když to nepochopí konkurence do dvou let,… Číst vice »

Josef
Josef

Hromada rádoby chytrých plků a ani to neumí vyjmenovaná slova po v. Příště, než začnete exhibovat na veřejnosti, tak nastudujte elementátní pravidla českého pravopisu.

Petr
Petr

Trosku to chce rozumet dane veci. Ma pravdu. Gramatika spatna, ale obsah je dulezity.

Mobilní zobrazení