Elektrickevozy.cz

Trendy: elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | elektromobily nebo hybridy? | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

V létě půjde do prodeje nový elektromobil Volvo XC40 Recharge

  |  Martin Skořepa  |  diskuze

Severská značka přichází v roce 2020 se svým prvním elektromobilem a dočkají se i zákazníci v České republice.

TIP: V roce 2020 bude Volvo nabízet všechny modely i ve verzi do zásuvky

Nové Volvo XC40 Recharge je prvním plně elektrickým modelem automobilky vycházejícím z jejího SUV. Nabídne pohon všech kol s výkonem přes 400 koní, zrychlení na stovku pod 5 sekund, dojezd přes 400 km dle normy WLTP, či praktické rychlonabíjení, kdy za 40 minut dobijete baterii na 80 % kapacity. Ale také například spoustu úložných prostor (nejen díky přednímu kufru), nejvyšší možnou bezpečnost a asistenční prvky, či budoucí aktualizace přes internet.

Podle českého zastoupení již “zájem projevily desetitisíce spotřebitelů, přičemž společnost obdržela několik tisíc závazných objednávek ještě před formálním zahájením prodeje. V Česku by měl být objednávkový systém otevřen v létě.” Pokud jde o cenu, elektromobil Volvo XC40 Recharge bude podle předběžných spekulací stát nejméně 1,5 milionu korun, spíše i více.

Do nové modelové řady Recharge, která představuje auta do zásuvky (elektromobily a plug-in hybridy), vkládá Volvo velké naděje. Společnost usiluje o to, aby v roce 2025 polovinu všech jejích prodaných vozidel tvořily plně elektrické automobily a zbytek vozy s hybridním pohonem.

V roce 2019 prodala společnost Volvo Cars téměř 46 000 plug-in hybridních vozů, což v meziročním srovnání s rokem 2018 představuje zvýšení o 23 % a zároveň se jedná o více než dvojnásobnou hodnotu oproti roku 2017. Během čtvrtého kvartálu roku 2019 zaujímaly plug-in hybridy více než 20% podíl z celkového počtu vozů Volvo prodaných v Evropě. V roce 2020 pak bude Volvo vůbec poprvé nabízet všechny své modely i ve verzi do zásuvky.

ŠTÍTKY:, ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení