Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Tesla vyhrála v soudním sporu nad firmou, která vyvíjí autopilota

  |  Luboš Srb  |  diskuze

Startup Zoox se snaží vyvinout software pro funkce autopilota, nicméně od loňského roku je u soudu, kam ho poslala Tesla za vyzrazení a zneužití firemních tajemství zaměstnanci, kteří původně pracovali právě v Tesle.

Elektromobily Tesla | foto: Tesla

TIP: Tesly zničehonic samy zrychlují a bourají, stěžuje si 127 řidičů

Tesla u soudu

Každý by asi čekal, že zaměstnanci pocházející z Tesly vyzradili u nového zaměstnavatele, firmy Zoox, nějaké informace ohledně vývoje autonomního řízení. Ovšem ve skutečnosti celkem čtveřice ex-zaměstnanců Tesly údajně vyzradila jen “proprietární informace a obchodní tajemství” ohledně logistických systémů.

Obě společnosti se po soudním sporu dohodly na tom, že firma Zoox zaplatí Tesle finanční obnos nezveřejněné částky a bude proveden audit, aby bylo jasné, že v současné době nepoužívá startup s ex-zaměstnanci Tesly vybrané proprietární dokumenty americké automobilky. Co bude se čtveřicí zaměstnanců, kterých se vyzrazení tajemství týká, zatím není známo.

Zoox v loňském roce testoval prototyp s technologií autonomního řízení, šlo o dodávku, která jezdila po ulicích Las Vegas. V roce 2018 si startup od investorů zajistil částku 800 milionů dolarů a v roce 2019 pak dalších 200 milionů dolarů, ovšem v současné koronavirové krizi stejně jako spousta dalších startupů vyhazuje své zaměstnance a snaží se šetřit, kde to jen jde.

zdroj: Electrek

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení