Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Tesla staví Supercharger s rekordním počtem nabíjecích míst

  |  Luboš Srb  |  2 komentáře

Majitel Tesly vystupující na Twitteru pod přezdívkou @bryanMackSC si všiml, že ve městě Firebaugh v Kalifornii roste obří stanice Tesla Supercharger. A tak to celé nafotil.

Tesla Supercharger

Nabíjecí stanice Tesla Supercharger | foto: Tesla

TIP: Nové 250kW stanice Tesla: za 5 min získáte 120 km dojezdu

Vypadá to, že by mohlo jít o novou stanici Supercharger s rekordním počtem nabíjecích míst. Tesla má aktuálně největší místa v Číně, kde mají její Superchargery klidně 50 nabíjecích míst. Nová nabíječka v Kalifornii by ovšem měla mít až 56 nabíjecích míst, což by bylo nejvíce na světě. Součástí by měl být také obchod s restaurací.

Síť rychlonabíječek Tesla Supercharger je jednou z největších konkurenčních výhod americké automobilky. Zákazníci mohou během pár minut dobít svůj elektromobil na další stovky kilometrů, přitom třeba v Evropě platí ve všech zemích víceméně stejnou cenu a vše se strhává automaticky rovnou z karty. Je to nejjednodušší a nejpraktičtější řešení, jaké jde vůbec udělat.

Superrychlé nabíječky od Tesly

Tesla má v současnosti na světě již celkem 1 971 rychlonabíjecích stanic Supercharger s celkovým počtem 17 467 rychlonabíjecích stojanů, což dělá v průměru nějakých 8,8 nabíječek na jednu stanici Supercharger. V České republice jsou aktuálně v provozu čtyři nabíjecí stanice Supercharger, a to: Humpolec u D1, Brno, Olomouc a Vestec u Prahy. Do konce roku 2020 mají být postavené Superchargery v lokalitách České Budějovice (při příjezdu k Borku u nové D3) a Ždárek (u Ústí nad Labem).

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
CarlosEVVenca Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Venca
Venca

Jsme zvědavý, jestli to budou V3 s 250 KW, protože ty v Číně jsou V2 s “jen” 120 KW.

CarlosEV
CarlosEV

nesmíte věřit těm mapám od Tesly, SCH má být na odpočívadle Chotýčany, které ale ještě ani nezačali stavět, tak jestli tam bude tak nejdříve na konci 2021

a nemyslím si, že by tam byl V3…

Mobilní zobrazení