Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Tesla ukázala investorům, jak pokračují práce na Gigafactory 3

  |  Luboš Srb  |  diskuze

Včera jsme se dozvěděli nejen finanční výsledky Tesly za druhé čtvrtletí, ale ve zprávě určené investorům se objevily také první fotky vnitřku připravované čínské továrny Gigafactory 3.

Nejnovější fotky sice nejsou příliš kvalitní, neboť byly pouze součástí pdf souboru pro investory, ovšem i tak si můžeme udělat lepší obrázek o tom, jak pokračují práce na Gigafactory 3 v Číně, poblíž Šanghaje.

Aktuálně to na místě vypadá tak, že Tesla má zvenku víceméně hotovo a nyní pokračuje práce uvnitř. Jde o instalování výrobních strojů a robotů, nebo také masivních lisovacích strojů. Dle obrázků to vypadá, že je z velké části hotovo a již brzy spustí Tesla výrobu prvních elektromobilů v Číně, což je pro ni nesmírně důležité, pokud se podíváme na vývoj americko-čínské obchodní války, která znamená pro firmy z obou stran boje nepředvídatelný vývoj událostí.

Tip: Tesla plánuje 3 nové gigatovárny. Jedna bude stát v Evropě

Cílem je v spustit výrobu nejpozději do konce letošního roku a začít vyrábět 3 000 elektromobilů týdně, tedy ve srovnání s továrnou ve Freemontu, která produkuje 7 000 aut týdně, téměř polovinu její současné výrobní kapacity. V Číně se bude nejprve vyrábět Model 3, půjde o kompletní výrobu celého elektromobilu, tedy všech jednotlivých částí a součástek. Maximální produkční kapacita instalované linky pro výrobu Modelu 3 (test) má být 150 000 aut ročně. Cílem Tesly je navýšit díky čínské továrně globální výrobu do poloviny příštího roku na více než 500 000 vyráběných elektromobilů ročně.

Plány se stavbou Gigafactory 3 v Číně začaly zhruba před 8 měsíci, stavba začala před 5 měsíci a za tu dobu dokázala Tesla postavit celou továrnu, resp. zvenku bylo hotovo již před měsícem a nyní ještě probíhají práce uvnitř budovy, které se týkají samotné instalace a nastavení výrobní linky.

ŠTÍTKY:, , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení