Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Superstrata Ion je první elektrokolo na světě, které se tiskne každému přímo na míru

  |  Luboš Srb  |  diskuze

Na crowdfunginové stránce Indiegogo se objevilo nové elektrokolo, které by mohlo znamenat zásadní posun oproti všem dosavadním bicyklům.

Elektrokolo SuperStrata Ion | foto: SuperStrata

TIP: Jaká je životnost baterie v elektrokole a jak se o ni správně starat?

Superstrata Ion je světový unikát. Jako vůbec první elektrokolo na světě má totiž speciální karbonovou unibody konstrukci (tedy jednodílnou, až na kola, šlapačky a další z logiky věci potřebné pohyblivé součástky), tiskne se na 3D tiskárně a navíc ještě je vyrobeno tak, aby bylo šité každému přímo na jeho míru.

Jako zákazník si nevybíráte velikost kola, ale pouze sdělíte svou výšku a hmotnost a podle toho je vám vyroben unikátní kus.

Ultra-lehké, ultra-odolné, a nejen to

Samotný rám má jen 1,7 kilogramů (dle velikosti člověka se samozřejmě bude lišit i velikost rámu a tedy i jeho hmotnost) a podle slov výrobce je celé kolo nejen extrémně lehké, ale také díky unibody konstrukci vyniká extrémní odolností, pevností. Celé elektrokolo pak váží asi 11 kilogramů, což je podstatně méně než váží běžná elektrokola.

O pohon zadního kola se stará elektromotor s výkonem 250 W, který zvládne krátkodobě až 350W, což využijete při větším zatížení a třeba jízdě do kopce. Maximální rychlost činí 32 km/h. Do rámu integrovaná baterie o kapacitě 125 W by měla zajistit dojezd až 96 kilometrů na jedno nabití. Následné dobití z běžné zásuvky pak zabere asi 2 hodiny.

Cena a dostupnost

Elektrické kolo Superstrata Ion vyjde na 3 999 dolarů (přes 90 tisíc korun), ovšem aktuálně se dá předobjednat na Indiegogo za zvýhodněnou cenu 1799 dolarů (přes 40 tisíc korun). Americký startup má v nabídce i stejně kolo, které je bez elektromotoru a baterie, čili klasickou (pouze) šlapací verzi. Výroba všech verzí má začít v prosinci 2020 a k prvním zákazníkům se kola dostanou v prvním a druhém čtvrtletí 2021.

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení