Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Polestar odhalil koncept Precept, který se nestydí za své senzory

  |  Jakub Mokříš  |  diskuze

Švédská značka Polestar, spadající pod Volvo, ukázala svůj nový koncept, který přichází s jedním hodně neotřelým řešením. Navíc se snaží o maximální možné využití tzv. udržitelných materiálů.

Tip: Volvo zahajuje výrobu elektromobilu Polestar 1

Představení proběhlo pomocí videa, ve kterém mluví CEO značky Polestar Thomas Ingenlath. Hned ze začátku jsme ujištěni, že množství plastů bylo zredukováno na minimum a vše co šlo, je v interiéru z jakéhosi “udržitelného” kompozitu. Sedadla jsou pak z přední části potažena materiálem, který pochází z recyklovaných plastových lahví. Koberce jsou pak z recyklovaných rybářských sítí.

Stejně jako Polestar 2, i Precept bude mít infotainment, který poběží na Androidu. Novinkou bude proximity senzor, který pomůže s ovládáním a přehledností. Při přiblížení ruky k displeji tak například vyskočí nabídka, která je jinak skryta, aby řidič byl za jízdy co nejméně rušen.

Podle Ingenlatha klade vůz důraz i na zdravotní stav řidiče. Jeho oči jsou tak neustále monitorovány a systém sleduje, tak se kouká. V případě, že nepozoruje silnici, sníží se automaticky rychlost, případně jiná akce.

Velice zajímavá je SmartZone. Ta je na přední masce vozu a tvoří ji senzory a kamery, za které se výrobce nijak nestydí, naopak, jsou jasně viditelné a označené, včetně antén pro bezdrátovou komunikaci. Více toho o novince od Polestaru nevíme, známe ale rozvor, který je 3,1 metru, což je o něco málo více, než nabízí Model S od Tesly.

ŠTÍTKY:, ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení