Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Volvo zahajuje výrobu elektromobilu Polestar 1

  |  Samuel Novotný  |  2 komentáře

Volvo nám oznámilo rovnou dvě parádní zprávy. Otevření své nové masivní továrny na elektromobily v Šanghaji a zahájení výroby hybridního automobilu Polestar 1.

Související obrázek

Pokud nevíte, co je to Polestar 1 zač, jde o drahý hybridní plug-in od společnosti Volvo, který má být prý plnou konkurencí Tesle Model 3 od americké automobilky Tesla. Výroba tohoto hybridu již započala s předpoklady, že do konce roku bude v rukou zákazníků. Ve výrobním plánu je pouze 500 kusů ročně, ale očekává se postupné zvýšení výroby. Startovní cena Polestaru 1 má být 59 900 eur, což je mnohem více, než očekávali lidé. Ovšem má jít o “startovní vydání.” Poté by měla cena klesnout až na 39 900 eur.

Když začátkem tohoto roku došlo k oznámení Polestaru 1, tak se hovořilo o baterii o výkonu 78 kilowatthodin, která umožní dojezd 275 mil a s nabíjecí kapacitou 150 kilowattů. Prozatím můžeme pouze spekulovat o tom, zda se to Polestaru podařilo, anebo ne.

Společnost prohlásila, že od vydání plnohodnotného elektromobilu Polestar 2 již bude produkovat pouze plnohodnotné elektromobily. Thomas Ingenlath, CEO společnosti Polestar okomentoval úspěch firmy: „Tady v Čcheng-tu nevyrábíme pouze prémiový hybridní automobil. Vytvořili jsme také inspirativní výrobní prostředí, skvělé místo pro práci a návštěvu. To skutečně odráží značku Polestar. Slíbili jsme, že v roce 2019 postavíme první výrobní závod, slíbili jsme, že auta budou letos doručena zákazníkům, a slíbili jsme, že budeme dělat věci jinak – znovu splňujeme naše sliby. Je to nesmírně hrdý okamžik pro celý tým v Polestaru.”

Zdroj: electrek.co

ŠTÍTKY:, , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Samuel NovotnýViktor Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Viktor
Viktor

Co je to hybridní elektromobil? Buď je to hybrid (tj. dva ruzné pohony – většinou baterka + fosil) a nebo je to elektromobil (žádnej fosil). Nebo mi něco uteklo?

Mobilní zobrazení