Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Podívejte se, jak budou vypadat elektromobily Toyota. Mají patentovaný design

  |  Samuel Novotný  |  1 komentář

Toyota coby přední světová automobilka se dlouho vyhýbala elektromobilům, ale peklo nakonec zamrzlo a v loňském roce jsme se dozvěděli konkrétnější plány. Teď se objevily nové snímky s designem připravovaných vozů, a to přímo na patentovém úřadu.

Nový designový jazyk pro elektromobily Toyoty? Zřejmě ano! | foto: Autohome

TIP: Ferrari elektromobil? Italové mají patent na auto se čtyřmi elektromotory

Zatím to jsou 2 elektromobily, další budou následovat

Čínská společnost Autohome našla obrázky s patentovaným designem dvou nových elektromobilů od Toyoty. Dle jejich odhadů se jedná o kompaktní a středně velký crossover. Je však otázkou, jak moc se popis velikosti liší v Číně, Americe a třeba u nás, v Evropě. Největší z těchto dvou elektromobilů se velikostí podobá elektromobilům Tesla Model X a Audi e-tron (test), možná je dokonce i větší. Menší elektromobil z patentů se pak podobá Tesle Model Y a designem silně připomíná BMW i3.

Fotogalerie: Kompaktní elektrické SUV od Toyoty

Oba vozy by měly být založeny na platformě e-TNGA, která by měla zaručit baterie o kapacitě 50-100 kWh s dojezdem od 300 až po 600 km na jedno nabití. Vozidla by mohla disponovat jedním, anebo dvěma elektrickými motory (jeden zvlášť na každou nápravu) o výkonu 80-150 kW jednoho elektromotoru. Předpokládá se, že by mohla přijít i tzv. Gazoo Racing verze vozidel, která by mohla dosáhnout výkonu až 300 kW.

Fotogalerie: Elektrické středně velké SUV od Toyoty

Z renderů až na patentový úřad

Je také dobré poznamenat, že tyto snímky ukazují stejné vozy, které jsou na obrázku, jenž před nějakou dobou vydala sama Toyota. Nejde tedy o nějakou myšlenku toho, co by japonská automobilka mohla někdy nabízet, ale jedná se o opravdová auta. Druhý a čtvrtý vůz na obrázku jsou stejné vozy, které se nachází v patentech.

Elektrické koncepční vozy Toyoty | foto: Toyota

Očekává se, že do prodeje by tyto dva elektromobily mohly dorazit již v roce 2022, a to v globálním měřítku. Toyota již teď v Číně prodává dvě elektrické verze C-HR, ovšem tyto elektromobily z patentů by měly jít na globální trh.

zdroj: InsideEVs

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
N6600 Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
N6600
N6600

“Menší elektromobil z patentů se pak podobá Tesle Model Y a designem silně připomíná BMW i3.”
Ja v tom vidim spis Toyotu Mirai zepredu a zbytek Lexus UX… Ten vetsi model upravenou RAV.

Mobilní zobrazení