Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | filmy o elektromobilech | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Nissan chystá velkou elektrickou ofenzívu

  |  Ondřej Miškovský  |  1 komentář

Nissan, otec jednoho z nejznámějších elektromobilů – Leafu, který byl u zrodu novodobé elektromobility, teď do celého světa hlásí, že chystá výrazné posilování v oblasti elektrifikace.

Koncept elektromobilu Nissan IMY | foto: Nissan

TIP: Pro ženy je to příliš složité, říká o nabíjení elektromobilu člověk z Nissanu

Podle informací z japonských médií se Nissan chystá na velkou elektrickou ofenzívu. Ta by měla začít v letošním roce a de facto přinést elektrifikaci do celé modelové řady.

Všechny nové modely Nissanu budou mít čistě elektrický nebo alespoň hybridní pohon. Jako pravděpodobnější se však ukazuje varianta běžného hybridu, nikoliv plug-in hybridu.

Co se týče čistě elektrické varianty, jinými slovy elektromobilů, tak v nejbližší době lze očekávat nové SUV, a to již v polovině letošního roku. A v roce příštím se objeví nové městské mini.

„Nissan nabídne hybridní verze SUV Kicks, které přijdou do Japonska letos v létě, a kompaktní Note. SUV XV Trail bude také nabízený jako hybrid, po přepracování v příštím roce. Tyto hybridy použijí vlastní elektrifikovaný systém.”

Cílem Nissanu je zvýšit podíl elektrifikovaných pohonů o 50 % do roku 2022. Podobný cíl však bude stanoven i pro Evropu. Kupodivu v Číně je cílem jen 30 %.

zdroj: insideevs

ŠTÍTKY:, , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Kerosin Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Kerosin
Kerosin

No na nová Nissan BEV se hodně těším. Jedna z mála automobilek, která má zkušenosti a data ze kterých čerpat. Už měli veleúspěšný model, už měli jeho veleneúspěšného nástupce – a takové zkušenosti jsou k nezaplacení (respektive k nekoupení).
Ještě by to chtělo nástupce e-NV 200. BEV dodávek je na trhu zatím pramálo.

Mobilní zobrazení