Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Nejlevnější Volkswagen ID.3? Dozvěděli jsme se, že v ČR bude za cenu kolem 800 000 Kč

  |  Luboš Srb  |  6 komentářů

Volkswagen se svým prvním čistokrevným elektromobilem ID.3 původně sliboval cenovou revoluci, když nejlevnější model měl vycházet na nějakých 23 tisíc eur, v přepočtu tedy jen něco málo přes 600 tisíc korun. Jenže do prodeje šly nejdříve dražší varianty, na českém trhu začala novinka s cenou přes 1 milion korun a ohledně cenově nejdostupnější základní verze jsme neměli informace.

Volkswagen ID.3, elektromobil

Elektromobil Volkswagen ID.3 | foto: VW

TIP: Elektromobil Volkswagen ID.3 bude „ready“ až v roce 2021

To se však změnilo na včerejším novinářském workshopu Volkswagenu, který byl koncernem uspořádaný v Praze právě k novému elektromobilu ID.3. Informaci ohledně plánovaného příchodu cenově nejdostupnější verze jsme se dozvěděli přímo od školícího experta VW.

Volkswagen má v České republice začít prodávat základní variantu se 45kWh battery-packem a dojezdem 330 km dle WLTP v prvním čtvrtletí 2021, a to za cenu kolem 800 tisíc korun. Tedy o 200 tisíc méně, než je aktuální česká cena střední verze s 58kWh baterií, tedy bez příplatkové výbavy. A mohl být i levnější, původní odhady byly, že by se mohl v Česku prodávat i za 700 tisíc korun, což už by bylo hodně lákavé.

Elektromobily asi jen tak nezlevní

Co je v této souvislosti zajímavé, nedávno představený elektromobil české produkce, Škoda Enyaq iV, který je taktéž postavený na koncernové platformě MEB, v České republice naopak nemá být dostupný v nejnižší variantě s 50kWh baterií. Že by kvůli tomu, aby si tyto koncernové vozy nekonkurovaly?

Co na cenu nejlevnějšího ID.3 říkáte? Jde podle vás o elektromobil, který může být konečně taktříkajíc pro každého nebo řekněme lidový?

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
JosefDušanDaVanrockVendysek Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Viktor
Viktor

Každé snížení ceny je pozitivní. Svoje zákazníky si to najde a myslím, že především firemní fleet, tam jsou na VW zvyklí. Já sem VW nemusel nikdy, ID3 mě úplně odradila hnusným interiérem a takovým nijakým exteriérem. Každopádně podvodem s emisema u mě skončili a to i kdyby prodávali za poloviční cenu!

Vendysek
Vendysek

Nevim proč čekat na 45kw baterku když za cenu kolem pulmega je dnes k sehnani ZOE se stejnym dojezdem a rychlejší nabiječkou 22kw/h, vlastnim, dojezd 280-300.kdo s tim nebude jezdit opravdu ,,furt” k moři tak super pohoda

rock
rock

Tak on Zoe je o třídu menší, ale to jenom na okraj. Spíš mne zaujala ta cena: ať koukám do ceníku Renaultu jak koukám, furt tam vidím cenu od 735 t (v akci, standardně je to o kilo víc)…

DaVan
DaVan

Noo. Super cena. Na to budou počítám hrozné fronty… To už jsou všichni bez mozku? Tohle není budoucnost. Nevěřte MERKELOVE. Čmoudi taky dělat nebudou i když na to spoustu lidí v Německu čeká.

Dušan
Dušan

Nemci jej veria celkom slušne … a názor jedného “experta” z poza hraníc ich naozaj nezaujíma …

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/angela-merkelova-nemecko-koronavirus-karantina-covid-19-pruzkum-popularita.A200403_131949_zahranicni_bro

Tí “čmoudi” už dávno v Nemecku makajú …. a spolu s nimi i tisíce Čechov, čo vadí len radikálom z AfD …. normálnym ľuďom určite nie … lebo Nemecko je už dávno odkázané na dovoz pracovnej sily a cca 7 mil. pracujúcich sú migranti, alebo ich deti ….

Josef
Josef

Pořád jsme v situaci, kdy dáme za očesané auto 800 tis. s reálným dojezdem 270 km, které v zimě nedá Prah-Brno na jedno nabití, nad tím bych tedy nejásal.

Mobilní zobrazení