Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

BMW ukázalo iX3, i4 a iNEXTpři zimních testech

  |  Jakub Mokříš  |  diskuze

Na nový elektromobil od BMW už čekáme nějaký ten rok. Přesněji 6 let, protože posledním modelem, který šel na trh byla i3. A vypadá to, že bychom se snad konečně mohli dočkat.

Tip: BMW i3 (2018): inovovaný průkopník elektromobility

Ne jeden, ale hned tři nové elektromobily hodlá BMW v příštích dvou letech vypustit na trh. Příští rok bude patřit BMW iX3, a napřesrok to bude model i4 a iNEXT. V tuto dobu je automobilka testuje v podmínkách pro elektromobily skutečně nepříznivých – na sněhu, ledu a hlavně v mrazu. Nepochybně zde nejde jen o baterie a jejich výdrž za nízkých teplot, ale i o testy pohonu, který se na kluzkém povrchu snadno dostane do úzkých.

Nejlevnějším “novým” modelem bude BMW iX3. O něm automobilka tvrdí, že bude mít výjimečně výkonný elektromotor, dojezd zhruba 400 kilometrů a dobíjet půjde výkonem až 150 kW. Využití najde při krátkých i dlouhých cestách.

Prémiovější BMW i4 bude sportovně střižené kupé, které nabídne vysoký cestovní komfort. Dojezd bude 600 kilometrů a zrychlení z 0 na 100 se odehraje v čase pod 4 sekundy. Maximální rychlost bude na elektromobil velice zajímavých 200 km/h a výroba bude probíhat v Mnichově.

Stejný dojezd, tedy 600 kilometrů, má mít i BMW iNEXT. To si bude hrát tak trošku na svém písečku, protože dostane i autopilota na “třetím levelu”. To znamená, že pomoc řidiče si vyžádá jen když to bude potřeba, typicky v hodně nestandardních situacích, o které ale na silnicích někdy není nouze.

Zdroj: electrek

ŠTÍTKY:, , , , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení