Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Anytime carsharing spuštěn: po Praze už můžete jezdit s hybridními vozy Toyota

  |  Martin Skořepa  |  diskuze

Od včerejšího dne je možné si v Praze snadno a pohodlně zapůjčit hybridní vůz Toyota Yaris v rámci veřejného carsharingu Anytime. Víme, kolik služba stojí a jak vlastně funguje.

Tip: Praha zruší tzv. miliardový tendr na sdílené elektromobily

Hybridní Toyoty Yaris v křiklavých šedo-oranžových barvách se po Praze objevují od včerejšího dne, od kdy je také možné si vozidlo jednoduše přes mobilní aplikaci ve smartphonu zapůjčit. Stačí si stáhnout aplikaci na iPhone či telefon s Androidem, vyplnit pár osobních údajů a nahrát ofocený občanský a řidičský průkaz. Po ověření a přidání platební karty je již možné si dle libosti půjčovat kterýkoliv z dostupných vozů carsharingu Anytime v Praze.

K dispozici je aktuálně zhruba stovka hybridů Toyota Yaris Hybrid s automatickou převodovkou. Postupně bude provozovatel zvětšovat flotilu i o jiné značky, ale hlavně do konce letošního roku slibuje zvýšení počtu aut na 500 kusů. Ve výbavě aut nic podstatného nechybí, k dispozici je i například zadní parkovací kamera. A velmi jednoduché je pak půjčování a vracení. Vše se provádí přímo přes mobilní aplikaci, nepotřebujete tak ani žádné klíče.

Přes den v době od 10:00 do 6:00 zaplatí zákazník za vypůjčení vozu částku 4,99 Kč/min, ráno v době od 6:00 do 10:00 pak pouze 1,99 Kč/min. Za celý den půjčení zaplatíte 1 299 Kč a v ceně máte 110 km. Pokud má uživatel zájem, může si připlatit za lepší pojištění s nižší spoluúčastí v případě způsobení škody. Nic dalšího již ale neplatí. Služba zahrnuje benzín, mytí i pojištění vozu. Benefitem služby je i možnost bezplatného parkování v modrých a fialových zónách.

Italská služba Anytime je jedním z největších poskytovatelů carsharingu na světě a prvním nadnárodním hráčem, který přichází do Česka. V České republice plánuje v příštích letech investovat až 30 milionů eur. Společnost začala poskytovat služby v oblasti pronájmu aut již v roce 2012. V současné době provozuje flotilu více než 8000 automobilů v různých segmentech. Působí ve 14 městech ve čtyřech zemích. Podrobnosti o službě se dozvíme již zítra na oficiálním setkání s novináři, kde redakce Elektrickevozy.cz nebude chybět.

Další informace se dozvíte na stránkách anytimecar.cz.

ŠTÍTKY:, , , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení