Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | filmy o elektromobilech | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

5 dokumentárních filmů, které doporučujeme shlédnout

  |  Luboš Srb  |  3 komentáře

Pokud vás zajímají elektromobily a klíčová témata kolem nich, pak by vám určitě neměly uniknout tyto filmy.

Elektromobil Tesla Model 3 na cestě za lepší budoucností | foto: Tesla

Názor: Výhody a nevýhody elektromobilů jsou diskutabilní. Co je skutečný důvod?

Původně jsme chtěli vybrat nejlepší filmy, ve kterých se objevily elektromobily, ovšem rychle jsme zjistili, že jich zas až tolik není a pro čtenáře by to asi nebylo moc záživné a přínosné. Místo toho jsme tak vybrali nejlepší filmy, které se zaměřují přímo na elektromobily a související témata. Třeba vás budeme inspirovat v tom, co si teď v době koronavirové pustit doma, ať už trávíte čas s kýmkoliv.

Kdo zabil elektromobil? (2006)

Tady to vše začíná. Dokument z roku 2006 líčí, jak už v roce 1996 byly v Kalifornii vyrobené plně funkční elektromobily, které splňovaly potřeby téměř všech řidičů. Jako alternativa ke spalovacím autům nejen že nezaostávaly, ale v mnoha ohledech je dokonce předháněly. Jenže pak všechna tato auta překvapivě zmizela – byl za tím zásah mocných nebo nízká poptávka či nepochopení uživatelů?

Celý film na YouTube, stačí pustit přehrávání níže.

https://www.youtube.com/watch?v=39OhTCyjMHI

Pomsta elektrického vozu? (2011)

Pokračování filmu Kdo zabil elektromobil? od stejného režiséra nese příhodný název Pomsta elektrického vozu? a mapuje postupný vznik tří elektrických aut, která se nedávno začala prodávat. V hlavní roli je nejen elektromobil, ale zejména lidé v jeho pozadí. Ještě nedávno by si totiž na elektrická auta vsadil jen málokdo. Mezi průkopníky elektrických vozů patří Elon Musk z firmy Tesla, Bob Lutz z General Motors a Carlos Ghosn z Nissanu.

Trailer filmu si můžete přehrát níže, celý film lze stáhnout z internetu.

Tesla dokument (2012)

Tesla je dnes rozhodně nejznámější automobilkou, která vyrábí elektromobily. A je to především díky Elonu Muskovi, který je považovaný za jednoho z největších ne-li největšího vizionáře dnešní doby. Snímek od National Geographic se tak zaměřil na to, co vše stojí za úspěchem této automobilky a proč vlastně tohle vše firma dělá. Víte například, že by stačilo jen 100 gigafactory, které staví společnost Tesla, aby měl celý svět dostatek energie pro veškeré své fungování a nepotřeboval by vůbec těžit ropu, zemní plyn, atd.?

Celý film na YouTube, stačí pustit přehrávání níže.

Je s námi konec? (2016)

Režisér Fisher Stevens v dokumentu od National Geographic natočil, co vše se dnes děje kolem nás a co má vliv na změny klimatu. Ústřední postavou snímku je herec a posel míru při OSN Leonardo DiCaprio, který odkrývá alarmující svědectví o současných problémech spojených s klimatickými změnami a hledá řešení, jak předejít fatálním dopadům na náš budoucí život. Součástí snímku jsou zajímavé rozhovory s předními osobnostmi, jakými jsou Barack Obama či Elon Musk a další.

Trailer filmu si můžete přehrát níže, celý film lze stáhnout z internetu.

Věříte tomuto počítači? (2018)

Od tvůrce filmů Kdo zabil elektromobil? a Pomsta elektrického vozu? je tu i další zajímavý snímek, ve kterém jde tentokrát o všechny počítačové technologie, které se objevují nejen u aut, ale de facto všude kolem nás. Můžeme věřit svému počítači? A co to bude znamenat pro naší budoucnost? Pokud vás tato témata zajímají, pak vám doporučujeme i náš sesterský online magazín Inteligentnisvet.cz, kde se na život s technologiemi budoucnosti zaměřujeme.

Trailer filmu si můžete přehrát níže, celý film lze stáhnout z internetu.

Znáte nějaké další filmy, které byste ostatním doporučili a mají tématiku společnou s elektrickými vozy? Budeme rádi za vaše komentáře pod článkem!

zdroj: vlastní

ŠTÍTKY:, , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Luboš SrbVencaKerosin Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Kerosin
Kerosin

Tedy za hrubý nedostatek článku považuji absenci dokumentu “Zapni a jeď”.
https://www.youtube.com/watch?v=fp9t0oI0oww

Venca
Venca

No možná bych doplnil dokumentárně konspiračních. Minimálně, kdo zabil elektromobil je konspirace jako prase. Budu řešit jen technickou stránku, protože vše ostatní jsou více či méně spekulace. Problém je prostě v tom, že EV1 byl ekonomická nesmysl. Cena 1 KWh NiMH baterie se v roce 1999 pohybovala něco málo přes 1000 USD. Pouze cena bateriových článků by byla kolem 20000 USD. To znamená, že reálná maloobchodní cena 34000 USD by byla pouze na papíře nebo prodělečná. Dále je třeba si uvědomit, že NiMH baterie baterie z roku 1999 není jako dnešní Lion v Tesle. Počítejte se zhruba 300 nabíjecími cykly,… Číst vice »

Mobilní zobrazení