Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Tesla ukázala, jak pracuje Autopilot a co vidí umělá inteligence

  |  Jakub Mokříš  |  diskuze

Na webu Tesly vznikla nová stránka pro nábor specialistů do týmu, který tvoří Autopilota. Na ní se objevily i hodně zajímavé informace a jedno video.

TIP: Autopilot si spletl chlapce v oranžovém triku s dopravním kuželem

Video ukazuje, jak přesně Autopilot vidí okolní provoz a celou situaci před autem. Je vidět, že hardware v autě má plné ruce práce a neustále situaci vyhodnocuje. Rozpoznává objekty před autem, počítá s jejich vzdáleností a to i těch, které jsou statické.

Samozřejmě “čte” i značení na silnici a hodně zajímavé je, že rozpozná i mokrou silnici, což je velice důležitý faktor, podle kterého patrně následně upravuje akceleraci a počítá s delší brzdnou dráhou. Na poměrně velkou vzdálenost dokáže i číst značky.

Na stránce Tesla zveřejnila toto video u pozice, která se zabývá neurálními sítěmi, tedy umělou inteligencí. Další zajímavá nabídka je na hardwarového specialistu, který se bude zabývat vývojem komponent, na kterých běží systémy vozu. Pokud máte o nějakou z pracovních nabídek zájem, stačí vyplnit formulář a kdoví…

Tesla každopádně musí na Autopilotovi hodně máknout, protože už dříve Musk avizoval, že letos by mělo přijít plně autonomní řízení, tedy bez dohledu řidiče. Jakkoliv jsou v Tesle v tomto směru napřed, tak k tomuto milníku je to ještě kus cesty.

ŠTÍTKY:, ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení