Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Tesla rozšíří největší akumulátorové úložiště energie na světě. O polovinu

  |  Jakub Mokříš  |  diskuze

Prakticky největší baterie na světě je v Austrálii a její stavbu má na svědomí Tesla. Je to zařízení natolik prospěšné, že se dočká rozšíření.

Tip: Australská pošta používá elektrické tříkolky. Teď jich objednala o tisíc víc

V Austrálii funguje obří baterie, která vykrývá energetické špičky. K něčemu podobnému mohou sloužit třeba i přečerpávací elektrárny, ale zařízení od Tesly se ukázalo jako až překvapivě efektivní a levné řešení. Australian Energy Market Operator potvrdil, že systém je daleko rychlejší, přesnější a výhodnější, než klasická parní turbína. Celé zařízení spravuje firma Neoen, která uvedla, že odběratelům už přes 50 milionů australských dolarů, což je po přepočtu kolem 787 milionů korun.

Tato obří powerbanka s kapacitou 129 MWh a výkonem 100 MW se dočká rozšíření. Její výkon stoupne o 50 MW a kapacita o 64,5 MWh. Podle některých svědectví už operace pravděpodobně začala, protože Tesla naváží Powerpacky do areálu. Realizace navýšení kapacity by měla proběhnout v prvním pololetí příštího roku.

Pro Austrálii je projekt důležitý, protože v průběhu dekády 2030-2040 chce kompletně přejít na energii z obnovitelných zdrojů. Ty jsou ovšem značně nestabilní a je tak výhodné a v podstatě i nutné, mít energii někde uloženou, aby se pokrylo například období, kdy solární panely nemohou dodávat plný výkon.

Zdroj: electrek

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení