ElektrickéVozy.cz

Tesla představila svou superdobíjecí stanici

  |  komentovat  |  autor: Jaroslav Opršal

Společnost Tesla představila svou dlouho očekávanou superdobíjecí stanici pro elektromobily. Tyto stanice jsou zřízeny již na 6 místech napříč celou Kalifornií.

Stanice jsou v takových vzdálenostech od sebe, aby potencionálním řidičům s elektromobily umožnily procestovat celou Kalifornií. Energie na těchto stanicích pochází ze solárního systému, který poskytuje společnost SolarCity, což je americký poskytovatel energetických služeb a je pro majitele Tesla Modelu S nabízena zcela zdarma.

Tesla také oznámila, že plánuje vystavět tyto superdobíjecí stanice na největších dopravních koridorech napříč celými Spojenými státy, a to již v průběhu příštího roku. Expanze do Evropy a Asie je naplánová na druhou polovinu roku 2013.

Nepřehléděte: O chystaném představení těchto dobíjecích stanic jsme psali před pár dny.

Tesla Motors uveřejnila i zhruba 10 minutové video, ve kterém Elon Musk (CEO a spoluzakladatel Tesla Motors) tyto dobíjecí stanice představuje.

„Síť superdobíjecích stanic Tesla doslova mění hru elektromobilů, protože díky nim a Modelu S poskytují dlouhé vzdálenosti pro cestování a mají úroveň komfortu a pohodlí odpovídající automobilům s benzínovým motorem. Elektrické cestování na velké vzdálenosti je díky tomuto bez nákladů, avšak pro benzínová auta jsou nulové náklady nemožnou věcí. Tesla dokazuje, jak dokáže být cestování elektromobilem výrazně lepší. Dáváme modelu S možnost jet téměř kamkoli a zdarma díky energii ze slunce.“ řekl Elon Musk.

Každý solární systém je navržen tak, aby generoval více energie ze slunce, než je spotřebováno v průběhu roku vozy Tesla pomocí superdobíjecích stanic. To znamená, že část energie se může využít v elektrické síti. Kromě snížení výdajů na elektřinu to také řeší často kladanou otázku, že elektrické auto jednoduše tlačí emise uhlíku do elektráren. Solární systém bude tak vždy generovat více energie, než spotřebují majitelé Modelů S při jízdě. Přidáním malého solárního systému i k nim domů, mohli by stejný princip aplikovat i pro jízdu ve městech.

Superdobíjecí stanice je podstatně silnější, než jakákoliv dobíjecí technologie v těchto dnech. Poskytuje 100 kilowattů na Model S s potencionálem jít v budoucnu až na 120 kilowatt. Tato čísla v praxi znamenají, že na 3 hodiny jízdy při rychlosti 90 km/h stačí dobíjet vůz půl hodiny. To je ideální čas pro cestovatele, kteří se zastaví na odpočívadle na nějaké občerstvení. Mezitím se jejich vůz dobije na další jízdu.

Vypadá to, že co Tesla slíbila, také splnila. Celá koncepce se zdá být velmi promyšlená a ukáže čas, jak skutečně revoluční tato technologie bude. Je to však již teď velký krok kupředu.

via: electriccarsreport.com

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
Je čištění vody klíčem k ekologičtějším elektromobilům?

Je čištění vody klíčem k ekologičtějším elektromobilům?

11. 3. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (1)

Elektromobily nejsou zase tak ekologické, jak by se na první pohled mohlo zdát. A nulové emise jsou mýtus. Ano, samozřejmě,…

Opel: v roce 2020 uvedeme plně elektrickou Corsu

Opel: v roce 2020 uvedeme plně elektrickou Corsu

16. 2. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Šéf automobilky Opel Michael Lohscheller oznámil, že příští generace Opelu (Vauxhallu) Corsa bude od roku 2019 vyráběn výhradně ve španělské…

Design elektrických vozů Volkswagen: inspirováno Applem

Design elektrických vozů Volkswagen: inspirováno Applem

16. 2. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Šéf designu společnosti Volkswagen Klaus Bischoff řekl, že při navrhování svých budoucích elektromobilů se automobilka inspiruje přístupem Applu. Podle Bischoffa je…

Mobilní zobrazení