Sezame, otevři se! Volkswagen si chce patentovat revoluční otevírání dveří
- Volkswagen žádá o zajímavý patent
- Je libo otevírání dveří auta gesty?
- Není to tak přímočaré, jak se zdá

Svět se změnil. Tak nějak začínala slavná filmová fantasy sága Pán prstenů. Paralela s automobilovou branží však není náhodná, i když v jejím případě nejde o to zamávat elfům, kteří opouštějí Středozemi, nýbrž tradičním spalovákům, protože směr vůči elektromobilitě je zkrátka nějak daný.
Pokrok nezastavíš
To, co zastánci nových technologií přijímají s povděkem, naopak odpůrci, povětšinou milovníci vůně vysooktanového benzínu, vidí jako cestu do pekel a poměrně často avizují, že dobře už bylo. Co naplat. Jak se říká pokrok nezastavíš.
A v této souvislosti se hodí zmínit, že na něj narážíme čím dál častěji. Co třeba plně autonomní řízení? Obavy jsou sice na místě, ale s ohledem na Muskovu náturu se nemáme ptát, „jestli“ se tak stane, jako spíše „kdy“ se tak stane. A tak bych mohl pokračovat.

Čtěte také: Tesla vzala Německo útokem! Prodeje jejích elektromobilů vzrostly o 912 %
Volkswagen a jeho revoluční otevírání dveří
Vše se zdánlivě točí kolem maximálního komfortu, až si člověk říká, co vlastně budeme při jízdě automobilem (elektromobilem) dělat? Číst si, spát, pracovat, relaxovat? Jedno je však jisté, vše nasvědčuje tomu, že se časem vytratí tradiční řízení vozidla tak, jak jej známe. Nebo vnímáte to jinak?
Vezměte si třeba horkou novinku, na které maká Volkswagen. Aktuálně totiž žádá o patent na ovládání kliky auta pomocí gest, informuje web CarBuzz. Na rozdíl od jihokorejské značky Hyundai, jež něco podobného chystá, ale zvenčí, si německý koncern přichystal revoluční řešení pro situaci, kdy chce šofér a posádka z vozidla vystoupit.

Jak to má fungovat?
Premisa je přitom jasná. Dojedete na místo určení, zaparkujete, natáhnete ruku směrem ke dveřím, vyklopí se klika z dveřní výplně a otevřete. Čili není to tak, že byste máchli jen tak nazdařbůh do prostoru a nemuseli za nic tahat.
Přesto jde o další signál toho, jakou cestou se ubírá budoucí směr toliko kýženého pohodlí. Otázka, která se vtírá jako Alpa, je však zřejmá. Bavíme se v tomto případě skutečně o progresu nebo je to spíše taková „vymoženost“, bez níž se obejdete?
Napište nám svůj názor pod článek do komentářů. Těšíme se!