Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Rivian ukázal, jak bude vypadat jeho dodávka pro Amazon

  |  Jakub Mokříš  |  1 komentář

Gigant Amazon potřebuje elektrické dodávky. Neváhal oslovit Rivian s tím, že by jich potřebovali 100 000. To je obrovský kšeft pro jakoukoliv automobilku, ale u startupu je to něco nevídaného.

TIP: Tesla upravuje svojí logistiku dle vzoru Amazonu

Abychom byli fér – tihle dva k sobě měli blízko ještě předtím. Amazon investoval do Rivianu nemalé peníze, takže logicky byl asi první volbou, když přišlo na otázku “Kdo nám sakra vyrobí těch sto tisíc dodávek?”.

Rivian se ale činí a na YouTube se objevilo video z vývoje a první model prototypu. CEO Rivianu, R.J. Scaringe, uvedl, že při vývoji se hodně zaměřili na efektivitu a to skutečně všude. Od vytápění kabiny, až po systém pohonu.

Řidič také bude mít k dispozici moderní technologie. Centrální displej poslouží k navigaci při rozvozu balíčků a zajímavá je integrace hlasového asistenta Alexa. Řidič bude moci požádat Alexu o asistenci pomocí jednoduchých hlasových příkazů. To by nebylo nic tak objevného, ale plánem je, že hlasový asistent bude zabudovaný ve voze, včetně nákladového prostoru. I s plnýma rukama se tak řidič může zeptat třeba na to, kolik balíků má na adrese doručit.

Zdroj: electrek

ŠTÍTKY:, ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Viktor Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Viktor
Viktor

No upřímně Tesle trvalo skoro rok dostat Modely Y z prototypu do sériové výroby a to sdílí 75% dílů s modelem 3. Rivian to chce zvládnout za pododbný čas s naprosto novým typem auta. Jako drřím jim palce, ale tipuju spoždění rok nebo dva.

Mobilní zobrazení