Elektrickevozy.cz

Trendy: elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | elektromobily nebo hybridy? | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

PSA a Saft vybudují v Evropě dvě velké továrny na baterie

  |  Jakub Mokříš  |  diskuze

Celková výrobní kapacita obou továren dohromady bude 48 GWh. To by mohlo pokrýt slušnou část evropského trhu.

TIP: Na Slovensku vznikne továrna na baterie pro elektromobily

Jedna továrna bude ve Francii a druhá v Německu. Původní informace sice hovořily až o 64 GWh, ale roční objem energetické kapacity, který obě továrny dohromady vytvoří, bude “jen” 48 GWh. Společný podnik PSA a Saftu se jmenuje Automotive Cell Company (ACC).

Investice do projektu bude zatím 5 miliard eur (126 miliard korun), EU se bude podílet částkou 1,3 miliardy eur (33 miliard korun). Celý plán je rozdělen do několika fází. V té první by mělo zhruba v polovině roku 2021 dojít k vybudování vývojového centra v areálu Saft poblíž obce Nersac ve Francii. V další fázi dojde k vybudování výrobního závodu na severu Francie, s kapacitou 8 GWh. To už jsme v roce 2023 a později by v tomto závodě mělo dojít k navýšení výroby na 16 a poté i na 24 GWh.

Současně s tím bude vybudován i závod v Německu, v regionu Rhineland-Palatinate. Jeho kapacita bude zpočátku také 8 GWh, časem ale přijde rozšíření na 16 a poté na 24 GWh. Celková roční produkce by se tedy měla zastavit na 48 GWh, což nastane v roce 2030. V té době se očekává, že poptávka jenom v Evropě dosáhne 400 GWh ročně.

Zdroj: insideevs

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení