Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Nový VW e-up! (2020) startuje za akční cenu 449 000 Kč

  |  Martin Skořepa  |  diskuze

Volkswagen právě spustil předprodej nového elektromobilu e-up! (2020). A cena pro prvních 50 zákazníků je výjimečně zajímavá.

„Modernizovaný Volkswagen e-up! (2020) byl představen ve světové premiéře na IAA ve Frankfurtu a nyní jsme zahájili jeho předprodej exkluzivní edicí za velmi výhodných podmínek,“ říká Jiří Štoček, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika. „Rozšíření elektromobility je podmíněno cenovou dostupností a Volkswagen jde v tomto ohledu příkladem novým modelem e-up!, který lze nyní objednávat za mimořádně atraktivních 449 000 Kč včetně DPH.“

Nový elektromobil Volkswagen e-up! (2020) je ideálním vozidlem pro cestování po městě a každodenní dojíždění. Využitelná kapacita akumulátorů vzrostla z 16,4 kWh na 32,3 kWh. Díky tomu se dojezd na jedno nabití v praktickém provozu při předpokládané spotřebě elektrické energie 12,7 kWh/100 km prodloužil až na 260 km. O pohon se stará 61kW elektromotor, se kterým lze z 0 na 100 km/hod zrychlit za 11,9 sekundy. Nejvyšší rychlost je omezena na 130 km/hod. Volkswagen poskytuje na baterie záruku po dobu 8 let, resp. do ujetí 160 000 km.

Volkswagen se v rámci modernizace svého nejmenšího modelu zaměřil také na nabíjení. Nový e-up! je možné nabíjet výkonem až 40 kW při využití stejnosměrného proudu. V tomto případě se akumulátory nabijí na 80 % kapacity za pouhých 60 minut. Aplikace „maps + more“ umožňuje uživatelům ovládat nabíjecí proces z chytrého telefonu, od spuštění nabíjení přes jeho ukončení či přerušení až po naprogramování časovače. Stejným způsobem lze používat také nezávislou klimatizaci.

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení