ElektrickéVozy.cz

Nissan zlevní elektromobil Leaf i v Evropě

  |  komentovat  |  autor:

Po Americe se Nissan rozhodl snížit cenu svého nejznámějšího elektromobilu i v Evropě. A to hned o 3000 Euro.

Tato změna přichází jako součást celosvětového úsilí Nissanu zvýšit prodeje tohoto elektromobilu. Rozhodl se proto zlevnit tento model na 3 hlavních trzích – v USA, Evropě a Japonsku.

2013-Nissan-LEAF

Cena se stane účinnou ihned, co se dostanou do prodejen nové verze Leaf 2013. Za světově nejprodávanější elektromobil by tak zákazníci mohli zaplatit 25 990 Eur ve Francii, nebo 23 490 liber ve Velké Británii.

Tento čtyřdveřový, pětimístný hatchback je chválen pro svou vysokou spolehlivost. Stal se vítězem ocenění World, Europe a Japan Car of the Year. Po zahájení prodeje v roce 2011 se ho stihlo prodat již více než 50 000 kusů. Majitelé těchto elektrických vozidel nacestovali již více než 238 milionů kilometrů po celém světě. Nissan ukazuje, že elektromobily jsou připraveny významným způsobem přispět k celosvětovému snižování emisí z výfukových plynů.

Leaf se plně nabije za nějakých 8 hodin. Pomocí rychlonabíječek se ale může dobít na 80% kapacity baterie za pouhých 15 minut. Ideální čas na kafe. Dobrý zpráva je, že po Evropě začínají vznikat „rychlodobíjecí dálnice“ – tedy určitý úsek, po kterém jsou strategicky rozmístěny tyto rychlonabíjecí stanice. Tím se zvyšuje praktičnost a využitelnost tohoto elektromobilu i na delší vzdálenosti. Nyní je již po Evropě rozeseto na 600 těchto stanic.

2011-nissan-leaf_100337270_s

Výroba aktualizovaného modelu Nissan Leaf pro rok 2013 by měla začít na jaře tohoto roku v závodě v Sunderlandu, v Anglii.

via: electriccarsreport.com

ČLÁNKY:, ,
Test: Toyota Yaris Hybrid 2017 je až nečekaně moderní a chytrá

Test: Toyota Yaris Hybrid 2017 je až nečekaně moderní a chytrá

7. 8. 2017  |    |  diskuze (0)

Nejlevnější hybridní auto od Toyoty není jen do počtu, ba naopak. Za necelých 400 tisíc korun získáte až nečekaně moderní…

Faraday Future zajel rekord v extrémním závodě Pikes Peak

Faraday Future zajel rekord v extrémním závodě Pikes Peak

12. 7. 2017  |    |  diskuze (0)

Elektromobil Faraday Future FF 91 zvládl jeden z nejtěžších závodů na světě – stoupání na horu Pikes Peak v americkém Coloradu…

Plně elektrické SUV Hyundai má stát do milionu

Plně elektrické SUV Hyundai má stát do milionu

23. 6. 2017  |    |  diskuze (1)

Společnost Hyundai se nechala slyšet, že urychlila svůj plán na uvedení prvního plně elektrického SUV s dlouhým dojezdem, byť není jasné,…

Mobilní zobrazení