Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Model 3 na okruhu skoro natřel McLaren F1. Chyběla jedna desetinka

  |  Jakub Mokříš  |  8 komentářů

Že má Model 3 brutální zrychlení, je dobře známý fakt. Ale jeho schopnosti nejsou marné ani na okruhu.

TIP: Nico Rosberg vzal Teslu Model 3 na okruh

K tomu, aby mohl Model 3 (test) soupeřit na závodní dráze, jsou ale třeba jisté úpravy. Vůz tak dostal lepší spoilery, závodní sedačky, výkonné brzdy a závodní tlumiče. Vznikl tak “Unplugged Performance Tesla Model 3”. K lepšímu času měly pomoci i vhodnější pneumatiky.

Takto upravené auto pak bylo “vypuštěno” na okruh Tsukuba v Japonsku, kde s ním jezdil domácí jezdec Ken Negoro, který rozhodně není žádný profesionální pilot. Po dvaceti kolech se Ken s vozem sžil a byl schopen zajet čas 1:04.7, což je jen o jednu desetinku horší, než čas McLarenu F1.

Podmínky nebyly zdaleka ideální, bylo kolem 3°C, což má negativní efekt na přilnavost plášťů v zatáčkách. Ken dále poznamenal, že kdyby byly na voze ještě lepší pneumatiky, dostal by se čas ještě o dvě, možná tři vteřinky níže, což by bylo blíže absolutnímu rekordu okruhu v kategorii továrních vozů, který drží Nissan Nismo GT-R s časem 1:00.3.

Zdroj: teslarati

ŠTÍTKY:, ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
7 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
JaroslavRocco SiffrediPavelLumarekAffiliateLabz Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Joseph
Joseph

Na jednu stranu zajímavé srovnávání továrních jablek v nejmladším případě minulé generace s vytuněnou současnou hruškou “budoucnosti” (skutečné specifikace úprav nejsou nikde uvedeny, jen ty obecné a zřejmé na první pohled). Elektrika dokáže konkurovat dinosaurům za určitých podmínek. Ten značně upravený rodinný ekosedan, jezdící na hnědouhelné ekobrikety spalované v ekoelektrárnách mimo centra velkých měst, zajel moc pěkný čas. Byl jsem minulý týden svezen v sériovém voze (musím ocenit pokrok Tesly, tady už na mě uvnitř netáhlo, dokonce to v interiéru ani nijak zvlášť nevrzalo) svižnějším tempem a rozhodně chápu tu výměnu brzd za něco funkčního. A Ken Negoro je určitě… Číst vice »

Jimm
Jimm

A zvládnul by v tomhle tempu třeba 10 nebo 15 kol? Ten McLaren v pohodě..

Jaroslav
Jaroslav

Přesně tohle mě napadlo jako první,já už se sem chodím vážně jen pobavit ;-)

Vaclav
Vaclav

Kdyby mě nechali řídit tu F1, tak mohla Tesla vyhrát s obrovským náskokem. :)

AffiliateLabz
AffiliateLabz

Great content! Super high-quality! Keep it up! :)

Lumarek
Lumarek

Kdo jinej než Mokroš. Sice ta Tesla nesmí na silnici a je celá předělaná ale se sériovým autem skoro vyhrála a kdyby se celý svět neobrátil proti té Tesle jistě by zajela minusový čas, ale musel by to řídit Chuck Norris. Elon Musk by to odprisahnul. Ty už nic nepis a nebo si nech poradit od Kerosina. To je taky zásobník na kejdy.

Mobilní zobrazení