Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Kia v Evropě zaznamenala rekordní podíl. Díky elektrifikaci

  |  Luboš Srb  |  diskuze

Transformace automobilového trhu urychlená následky koronaviru vedla v případě značky Kia k rekordnímu podílu na evropském trhu.

Elektromobil Kia e-Soul (2020) | foto: Kia

TIP: Kia chce vyrobit ultramalý elektromobil, který si ani nebudete muset kupovat

Kia byla na elektrifikaci připravena

Kia je totiž značkou, která byla na elektrifikaci dobře připravena. Již čtvrtina prodejů (25,2 %) všech nově registrovaných vozů Kia v Evropě za první polovinu roku 2020 byla elektrická, resp. elektrifikovaná.

Díky tomu vyskočil podíl značky Kia na evropském trhu z 3,2 na 3,5 % – což je historicky nejvíce! Za stejné období došlo meziročně k nárůstu počtu prodaných vozů o 17,6 % na 44 894 prodaných kusů.

Elektromobily Kia nyní tvoří rekordních 7 % celkových prodejů značky v zemích EU, EFTA a Velké Británii, přičemž poptávka po těchto vozech i jejich dodávky nadále rostou. Konkrétně se za první pololetí roku 2020 prodalo celkem 8 715 vozů Kia e-Niro a 3 808 kusů vozů Kia e-Soul. Nárůst prodejů je o 65 %.

A co ostatní částečně elektrické vozy Kia?

Ale nejen po elektromobilech je větší hlad. Také plug-in hybridní modely Kia zaznamenaly úspěch, prodeje vzrostly o 29,4 %. Táhnou nové plug-in hybridní modely Kia Ceed Sportswagon, Kia XCeed, ale také Kia Niro, která je taktéž ve verzi do zásuvky. A pokud se bavíme o nejnižším stupni elektrifikace, který najdeme u rodiny vozů Ceed (Ceed, Ceed Sportswagon, ProCeed a XCeed), značka Kia dosáhla růstu prodejů mild-hybridů dokonce o 181 % (!).

Mezi nejprodávanější elektrifikované vozy značky Kia patří rodina vozů Ceed (48 158 kusů) a Sportage (33 292 kusů). Kia dosáhla skvělých výsledků, a to i přes celkové zpomalení evropského trhu s automobily. A teď hledí vpřed, vidí příležitost i ve druhé polovině roku, kdy dorazí nové Sorento čtvrté generace, které poprvé nabídne hybridní pohon a posílí zastoupení značky v oblíbeném segmentu SUV střední třídy. A na seznamu chystaných novinek jsou podle českého zastoupení značky Kia i další velmi zajímavé elektrické vozy.

ŠTÍTKY:, , , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení