Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Česko-německý umělec Milan Kunc pomaloval BMW i8 Roadster

  |  Pavel Kreuziger  |  1 komentář

Automobilka BMW se pochlubila svými pokračujícími uměleckými projekty, přičemž tentokrát spolupracuje s česko-německým umělcem Milanem Kuncem, který pomaloval její model i8 Roadster.

Tenhle plug-in hybrid nebyl vybrán náhodou, jelikož tématem díla je udržitelnost a ochrana životního prostředí – Kunc na jeho uměleckém ztvárnění spolupracoval s pražskou galerií Cermak Eisenkraft a výtěžek z celé akce poputuje na účet neziskové organizace The Ocean Cleanup, která pomáhá čistit oceány od plastů.

Projekt nese celý název BMW i8 roadster 4 elements by Milan Kunc (kvůli tomu, že v surrealistickém duchu vyjadřuje čtyři základní živly) a podle manažerky BMW v České republice Jany Dvořákové navazuje na jiný projekt s názvem STARLIGHT EDITION „one of one.“

Milan Kunc se narodil v roce 1944 a v roce 1969, po vstupu vojsk Varšavské smlouvy, emigroval z Československa. Následně působil například v Německu, Itálii, Spojených státech, Nizozemsku či Indii. V roce 2004 se pak vrátil do České republiky. Je představitelem několika uměleckých směrů a hnutí včetně pop surrealismu, Ost Popu či low-brow.

Zdroj: TZ BMW

ŠTÍTKY:, , , , , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
lol Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
lol
lol

dobrej kýč

Mobilní zobrazení