Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

BMW o chystaném portfoliu elektromobilů: dojezd přes 600 km

  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze

Cesta BMW k elektrifikaci je klikatá a trnitá. Ačkoliv firma překvapila výkonným supersportem i8 a praktickým modelem do města i3, obě auta jsou pro bavorského výrobce jen testem budoucnosti.

Tip: BMW iNext: supermoderní elektromobil základem značky?

V současné době jezdí po cestách světa dohromady okolo 300 tisíc BMW i3 a i8, což zní jako velké číslo, ale přirovnáme-li to k celkovému objemu výroby BMW, jde o pouhý zlomek.

BMW však v tomto směru cílí mnohem výš. Jedním z největších kroků k výrobě většího množství plug-in hybridů a plně elektrických vozidel do budoucna je architektura BMW CLAR. To je modulární architektura, na které má stát celá řada produktů od série 3 po sérii 7. Na CLAR je navíc možné stavět benzínové, dieselové, hybridní i čistě elektrické pohonné jednotky. Výkonný ředitel BMW Harald Kruger pak potvrdil, že na stejné architektuře CLAR uvede výrobce v nejbližších letech hned několik plně elektrických vozidel.

V roce 2019 přijde na řadu MINI Electric, následované o rok později modelem BMW iX3. Na rok 2021 se chystají modely BMW iNEXT a i4.

Důležitější než škála produktů je ovšem jejich dojezd, a v tomto směru vedení automobilky hovoří o více než 600 kilometrech na jedno nabití. Konkrétně se to týká modelu i4, který má být přímou konkurencí Tesly Model S. Přes 400 km má zvládnout dojet i model iX3.

Zdroj: InsideEVs

ŠTÍTKY:, , , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení