ElektrickeVozy.cz

Trendy: elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | elektromobily nebo hybridy? | autonomní auto | počet elektromobilů v ČR

Audi e-tron přináší službu e-tron charging service

  |  1 komentář  |  autor: Ondřej Miškovský

Již v dohledné době Audi představí svůj první plně elektrický e-tron. Mělo by se tak stát 17. září na speciální akci v San Franciscu. Pro nedočkavé zájemce by automobilka měla mít připraven i rezervační systém a k tomu nově přidává ještě bonus v podobě speciální služby e-tron charging service.

O co se jedná? Majitelé vozu Audi e-tron by měli jako součást této služby obdržet speciální čip/kartu, která jim umožní dobíjení na 72 000 nabíjecích stanic od 220 poskytovatelů v celé Evropě.

Zákazník se tak jednoduše zaregistruje na portálu Audi a na konci každého měsíce vám přijde vyúčtování. Součástí bude i aplikace pro chytré telefony, kde si zákazníci budou moci zkontrolovat přehled jednotlivých nabíjení a mít tak lepší kontrolu nad pohybem svého vozu. Stejně tak jako nad svoji manželkou, které tuto službu vč. e-tronu jistě rádi pořídíte..:)

Výhodou je tak samozřejmě jednoduchost používání a odpadá tím tak studování podmínek jednotlivých poskytovatelů po Evropě.

Peter Mertens, člen představenstva společnosti AUDI AG pro technický rozvoj, komentoval novou službu takto:
„Služba e-tron Charging buduje důvěru v naši elektrickou iniciativu. Po Audi e-tronu bude v roce 2019 Audi e-tron Sportback druhým elektrickým vozidlem, které bude uvedeno do prodeje. V roce 2020 bude následovat Audi e-tron GT od společnosti Audi Sport. Tato služba tak rozpustí mnoho obav, týkající se poplatků a dobíjení. 

Systém by měl fungovat mimo jiné i s novou nabíjecí sítí Ionity, která aktuálně vyrůstá po celé Evropě z iniciativy automobilek BMW, Daimler, Ford a Volkswagen.

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Roman Macháč Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Roman Macháč
Roman Macháč

Super tah, win-win situace. Audi nemusí stavit speciální stanice, což by je vyšlo na nepředstavitelné prachy. Zákazníci zase nebudou omezeni počtem stanic a díky jednoduché kartě nabijí téměř všude.

Elektrokoloběžky nestačí. Lime lidem půjčí také elektromobily

Elektrokoloběžky nestačí. Lime lidem půjčí také elektromobily

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Sdílení aut neboli carsharing je v dnešní době tak oblíbený, že tuhle nálepku v poslední době dostávají i obyčejné autopůjčovny, které…

První zkušenost s elektromobilem, aneb ztráta elektropanictví

První zkušenost s elektromobilem, aneb ztráta elektropanictví

DNES  |  Jakub Mokříš  |  13 komentářů

Nejsem úplný řidič začátečník, něco najeto mám, v pár autech už jsem seděl. Ale čistě elektřinou poháněné vozidlo jsem…

S elektrobusy v Mnichově už nesouhlasí ani Zelení

S elektrobusy v Mnichově už nesouhlasí ani Zelení

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  10 komentářů

Měl to být bohulibý projekt, který měl snížit emise ve městě a vyčistit vzduch. Jenže už i politikům strany…

Mobilní zobrazení