Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | filmy o elektromobilech | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Američané zvažují, že budou vyrábět plně elektrický Hummer

  |  Luboš Srb  |  diskuze

Nezdá se nám to jako příliš pravděpodobné, spíše to může znít jako marketing a získání pozornosti, nicméně podle zahraničního zdroje Bloomberg bychom se prý mohli za pár let dočkat elektromobilu značky Hummer.

Tip: Schwarzenegger bude řídit speciální elektrický Mercedes třídy G

Tereňáky Hummer patří mezi velmi známé až skoro legendární, nicméně po koupi značky automobilkou GM v roce 1998 nejprve došlo k dalšímu vzestupu a následně pádu. GM si myslelo, že by mohlo konkurovat taktéž slavným tereňákům značky Jeep, jenže k nějakému rostoucímu zájmu o tyto vozy pro dobrodruhy a pořádné chlapy již v poslední době nedochází. Možná i proto se nyní objevuje informace o tom, že prý automobilka zvažuje elektrifikaci Hummeru, protože by se tím dokázala krásně odlišit od ostatních a přinést třeba i něco nového a neokoukaného.

Pokud bychom měli být úplně přesní, tak první Hummer coby elektromobil již vlastně existuje. Vyrobila jej v roce 2017 firma Kreisel Electric coby předělávku klasické verze, kde spalovací motor nahradila elektromotorem, nádrž na palivo zrušila a místo něj zabudovala baterii s dalšími komponenty a systémy, které jsou potřeba u elektromobilů. Tváří elektrického Hummeru je slavný Arnold Schwarzenegger, který se před lety rozhodl, že bude propagovat přechod k těmto alternativním a více ekologickým způsobům.

General Motors má podle již dřívějších plánů vyrobit do roku 2023 asi 20 menších elektromobilů postavených na projektu BEV3, přičemž půjde například o osobní auta a menší SUV či spíše crossovery. Elektrické pickupy a větší vozy pak budou součástí druhého programu, který bude představovat elektrifikaci portfolia. Takže je docela dost možné, že jestli se elektrického Hummeru někdy dočkáme, bude to spíše později než dříve, klidně to může ještě pěkných pár let trvat. Důležitější je pro GM v tuto chvíli přechod k elektromobilitě u prémiové značky Cadillac, která by třeba mohla konkurovat Tesle a vydělat více peněz.

zdroj: Bloomberg

ŠTÍTKY:, ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení