Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | filmy o elektromobilech | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Závod Czech New Energies Rallye 2020 je kvůli koronaviru odložen

  |  Martin Skořepa  |  diskuze

Závody s elektromobily, ani jinými vozy se na letošním, celkově již devátém ročníku Czech New Energies Rallye bohužel neuskuteční. Důvodem není nic jiného, než koronavirus.

Elektromobil Audi e-tron | foto: Audi

TIP: ECO Rally Bohemia 2019 vyhrál Audi e-tron, který by bez zrušené etapy nedojel

Po loňském ročníku, kdy se do titulků médií dostalo podvádění e-tronů, které by celý závod s elektromobily ani nedojely a nakonec se naopak objevily na stupních vítězů, nyní přichází pro pořadatele další rána.

“Šíření koronaviru a všechna související opatření se dotýkají také příprav Czech New Energies Rallye. S ohledem na vyjádření odpovědných vládních činitelů je už nyní jisté, že z důvodu omezení účasti veřejnosti na hromadných akcích, které by mělo skončit v České republice nejdříve v průběhu června, není možné jihočeský podnik ve dnech 21. a 23. května uspořádat.” píše se v oficiálním prohlášení pořadatele akce.

“O tom, zda se bude devátý ročník soutěže konat ještě letos, nebo až na jaře příštího roku, rozhodneme podle dalšího vývoje pandemické situace v Evropě a volných termínů v upraveném kalendáři SONAX Mistrovství České republiky v rally, do kterého je zařazena souběžně konaná 48. Rallye Český Krumlov.”

Vzhledem k tomu, že se postupně kvůli nebezpečí ze šíření koronaviru nejen v Evropě, ale i všude jinde po světě ruší další a další akce, jako je třeba i letní Olympiáda v Tokiu, tak se dá spíše očekávat, že se Czech New Energies Rallye 2020 spíše neodjede a další šance přijde až v příštím roce. Snad jedinou dobrou zprávou je, že tentokrát nebudou moci e-trony v závodě podvádět a měnit pravidla hry za běhu.

zdroj: CNER (pořadatel)

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení