Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

ECO Rally Bohemia 2019 vyhrál Audi e-tron, který by bez zrušené etapy nedojel

  |  Jakub Mokříš  |  5 komentářů

včera jsme informovali o tom, jak duch fair-play dostal na frak. Ve zkratce – zahraniční posádky e-tronů nestíhaly dobít a nedojely by, proto FIA zrušila část závodu, která se měla jet v sobotu odpoledne. Nakonec tím nejvíce utrpěly ostatní posádky, které nespoléhaly na zákulisní tahání za nitky, ale na vlastní schopnosti.

Tip: Audi si na ECO Rally Bohemia opět vydupalo zrušení etapy. E-trony by nedojely

Vedení jako by šlo na ruku posádkám týmu Audi Autotest Motorsport. Dnes soutěž pokračovala a bohužel skončila tak, jak opravdu asi neměla. Dvě ze tří prvních míst obsadily posádky na e-tronech, které by bez zrušených etap závod ani nedokončily. Na bedně skončil i český tým na e-tronu, který žádnou výjimku nežádal a přijel dostatečně připraven. Ostatním (férovým) účastníkům, kteří si dělali naděje na “bednu” tak zbyly oči pro pláč.

Bohužel se opakovalo to samé co v Krumlově a FIA s až nápadnou ochotou ustoupila posádkám, které svojí vlastní neschopností nebyly schopné si zajistit dostatečně výkonnou nabíječku, aby stihly dobít dostatečné množství energie k dokončení další etapy. Abychom byli fér – problém nedostatku “šťávy” nepotkal jen e-trony. Některé posádky, například s e-Golfy jely, ačkoliv bylo předem jasné, že dojet nemohou, nikdo však neprotestoval a nedovolával se zkrácení závodu.

Čestnost a férovost bohužel musela stranou, protože e-tron opět zkrátka musel vyhrát. Nepochybně to celé bude mít dohru v podobě snížené účasti na dalších závodech vlivem znechucení ostatních závodních týmů. A není se co divit. Vždyť kdo by chtěl závodit s někým, kdo si vydupe změnu pravidel, bez které by na vítězství neměl šanci?

Ještě si dovolím malý dovětek. Audi se jistě nezapomene se svým “úspěchem” pochlubit, jako to učinilo po Czech New Energies Rallye 2019, kde to mělo naprosto stejný scénář (e-trony by nedojely – posádky si vydupaly zkrácení závodu – e-trony vítězí). A doufáme, že tentokrát už do své tiskové zprávy automobilka nezapomene zahrnout, co jejím vozům k vítězství pomohlo. Slogan “Náskok díky technice” tak dostává dost hořkou pachuť a možná by ho Audi mělo změnit na něco přiléhavějšího.

ŠTÍTKY:, , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
petrolheadKerosinKolossIvan32 Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Ivan32
Ivan32

Po vzore materského WV podvod na podvod. Dúfam že na rok budú súťažiaci tento závod bojkotovať a usporiadateľ sa hlboko zamyslí.

petrolhead
petrolhead

V tomto případě asi těžištěm problému nebude ani tak VW jako spíš italský buzík Angelo Raffaele Pelillo

Kerosin
Kerosin

Pro mne začíná pořadí až u čtvrtého místa a tímto Gratuluji paní Němcové a panu Hatašovi k vítězství.

Koloss
Koloss

Člověk by čekal, že při prvním výskytu problému byli organizátoři zaskočeni a tak se ohnuli, aby soutěž nějak rozumně dokončili. Jenže podruhé je to už trapné, tady měli vědět, co hrozí a měli být nekompromisní a soutěž měla proběhnout řádným způsobem.

Kerosin
Kerosin

Tohle není ohýbání pravidel. Ohýbání nám roky předvádí v F1 – tohle je bezprecedentní svinstvo. Ohýbání je využití možné interpretace daných pravidel – ne kompletní změna. Změnit pravidla a celý závod dle potřeb jednoho týmu – tak proč závodit, proč prostě na začátku nevyhlásili konečné pořadí a mohli si ušetřit peníze i čas.

Mobilní zobrazení