Elektrickevozy.cz

Trendy: elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | elektromobily nebo hybridy? | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Audi si na ECO Rally Bohemia opět vydupalo zrušení etapy. E-trony by nedojely

  |  Jakub Mokříš  |  26 komentářů

Není to tak dlouho, co se v etapovém závodě elektromobilů musela narychlo měnit pravidla kvůli vozům Audi e-tron. A historie se bohužel opakuje.

Závod je závod, pravidla jsou daná předem a kdo přijede nepřipraven, má smůlu. Alespoň tak by to mělo být v prestižním závodě, jakým ECO energy Rally Bohemia. Bohužel se z toho stala tak trochu fraška.

Přímo z místa závodu máme totiž informace o tom, že posádky e-tronů se připravily dost laxně. Pravidla povolují 16 A nabíječky, ale závodníci továrních Audi přijeli vybaveni pouze 8 A nabíječkami a ještě k tomu s ne zcela nabitými vozy. E-trony by tak nemohly odjet všechny dnešní etapy.

V každém běžném závodě by jim samozřejmě organizátoři řekli, že je to jejich chyba a buď se s tím vypořádají nebo mají smůlu. Ne tak v Liberci. Nevíme za jaké nitky Audi zatahalo, ale jelikož by se tyto vozy nestihly dobít, organizátoři zrušili odpolední etapu. Zhodnocení, smysl pro morálku a fair play organizátorů a posádek e-tronů necháme na čtenářích. Za naši redakci se sluší poznamenat jen tolik, že někdy je lepší přiznat chybu, než si “vybrečet” ohnutí pravidel.

Doplněno: ECO Rally Bohemia 2019 opravdu vyhrál Audi e-tron, který by bez zrušené etapy nedojel

FIA věc zdůvodnila tak, že by e-trony nedojely. Problém je v tom, že o den dříve nedojely díky vybité baterii e-Golfy a nikdo kvůli tomu etapu nerušil, posádky to alespoň zkusily. Podařilo se nám získat i vyjádření jednoho ze závodníků, pana Jiřího Korce, který se účastní s vozem Tesla.

“Zbytek týmů je rozčarován a naštván nad rozhodnutím FIA, které zrušilo dnešní odpolední rychlostní zkoušky jen z toho důvodu, že tovární týmy Audi na vozech e-tron si nebyly schopny zkalkulovat množství potřebné energie a nejsou vybaveny nabíječkami o výkonu, který povolují pravidla FIA. Jejich tovární nabíječky umožňují nabíjení pouze 8A, a posádky si neopatřily (důvod nevíme, můžeme pouze spekulovat) dostatečně silné nabíječky. Posádky ostatních vozů, včetně jedné s taktéž e-tronem měly nabíjení dostatečné. Toto nevrhá na FIA moc dobré světlo a počítám že ostatních rallye se již spousta týmu nezúčastní a tovární tým Audi bude mít větší šanci vyhrát.”

ŠTÍTKY:, , , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
15 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
22 Comment authors
petrolheadManypetrKerosinPavel V Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Marek Klásek
Marek Klásek

Nevím, nerozumím tomu. Podmínky jsou pro všechny stejné a neměly by se přizpůsobovat jedinci nebo jedné stáji. Toto je bohužel totální selhání FIA. Kdyby to bylo poprvé, ale už zase???? Nedivil bych se kdyby to posádky začaly bojkotovat. Proč se neupravily podmínky pro posádky e-Golfu???

Jiří Korec
Jiří Korec

Protože posádky Egolfu jsou férové a věděli dopředu že dojet nemusejí a počítali s tím. Jinak většina ze soutezicich už tuto soutěž bojkotuje. Jakmile bude FIA už nejedeme.

Marek Klásek
Marek Klásek

Nedivím se. Tohle elektromobilitě nijak nepomůže, když z toho dělají závody jen pro Audi. Je to děs.

Pavel
Pavel

Rozkaz zněl jasně. Audi musí vyhrát

řepák
řepák

👍🤣

Kerosin
Kerosin

Tady se spíš hodí jiná klasika “Chce se mi zvracet.”

Kuk
Kuk

Vyse##e se jim na to, ať si tam ty kašpaři závoděj sami. Udělejte si vlastní závody.
“Náskok díky technice”

Petr
Petr

Dobrý den, letošní Rally Bohemia se celkově moc nepovedla! V pátek jsme se byli podívat na úvodní Rz na autodromu v Sosnove. A byli jsme velice zklamáni, dá se říci celá tribuna. Do nekonečna projížděli tyto ,,eco” těžké neohrabaná vozidla i přes stanovený čas podle harmonogramu. Nedá se na to koukat je to hnus. A kvůli těmto bohatým snobům v predrazenych teslach, který nemají absolutně žádné řidičské schopnosti a jezdili po Sosnove jak když mají v sobě pět piv asi jen tak pro přišel, diváci přišli o krásné historické vozy, jelikož pořadatelé zrušili závod vozů Legendy. Všichni ns tribuně i… Číst vice »

Tomáš
Tomáš

…a tak to je se slavnou elektromobilitou jaksi všeobecně. Tu se něco ohne, tu se něco zadotuje, jinde zase znevýhodní, tu se něco “přehlídne”… Což o to, když to jsou pravidla a zákony co jsou jen na papíře, tak se to, krom naštvání majoritní a subvencování minoritní skupiny, ještě dá. Horší je to – a především bude – s těmi zákony přírodními – ty se zrovna moc ohýbat nedají…

Kuk
Kuk

Poděkuj koncernu VW, který nikdy nepodváděl, nespolčoval se do kartelů, neporušoval pravidla a neohýbal zákony, nedotoval výrobu svých luxusních aut a teď pro změnu opakovaně FIA diktuje co maj dělat.

Mobilní zobrazení