Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Velká Británie zakáže prodej spalovacích aut nejpozději od roku 2035

  |  Martin Skořepa  |  8 komentářů

Vypadá to na kompromis. Podle původního plánu se totiž ve Velké Británii se zákazem počítalo od roku 2040, nicméně Výbor pro změnu klimatu, který radí britské vládě, chtěl zavést nová pravidla již od roku 2030.

TIP: Prodeje spalovacích aut už budou jenom klesat, tvrdí experti

Velká Británie po Brexitu pokračuje v odvážném tažení k nulovým emisím v dopravě. Na základě nového návrhu by měl zákaz prodeje nových spalovacích aut, ať už jde o benzinové, dieselové, či hybridní vozy, vejít v platnost od roku 2035. Řekl to premiér Boris Johnson.

Britská vláda řekla již v roce 2018, že chce od roku 2040 nařídit konec prodeje nových spalovacích aut, nicméně tehdy se ještě počítalo s výjimkou v podobě hybridů. To teď ovšem neplatí. Zákaz se má týkat kompletně všech aut, která mají spalovací motor, ať už doplněný elektromotorem s baterií nebo bez.

Některé země v Evropě mají velmi ambiciózní plány, pokud jde o přechod k elektromobilitě nebo spíše k nulovým lokálním emisím z dopravy. Například Norsko, země elektromobility, kde vychází lépe pořízení čistých elektromobilů než spalovacích aut kvůli zatížení uhlíkovou daní, chce již od roku 2025 prodávat pouze elektromobily. Francie plánuje ukončit prodej spalovacích vozů od roku 2040. Dánsko by rádo zákaz v celé EU již od roku 2030. A některá města pak navrhují zákaz spalovacích aut ve svých centrech od roku 2025.

zdroj: Autoblog

ŠTÍTKY:, ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
3 Comment threads
5 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
KerosinRocco SiffrediZbyněkKroks Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Rocco Siffredi
Rocco Siffredi

Snad se Aston Martin, Jaguar, Lotus atd nesníží k elektromobilitě. Zvuk burácející vrtačky mi k těmto vozům nějak nejde. A doufám, že se taky začnou dělat elektrotankery, elektroletadla, Musk přestane kurvit ovzduší s těma jeho raketama a elektřina poroste na stromech.

Zbyněk
Zbyněk

Aston Martin i Lotus loni představili elektrické koncepty a Jaguar už jedno celkem pěkné EV prodává… Asi se Vás zapomněli zeptat…:)
Ke spalováku se vrátím až pojede aspoň z poloviny tak dobře jako EV a benzín poteče v potoce…:)

Rocco Siffredi
Rocco Siffredi

Myslel jsem nadobro pane. Od konceptu k prodeji je ještě dlouhá doba. Benzín v potoce téct může, proč by nemohl😆 Ještě něco?

Zbyněk
Zbyněk

jasně, benzin poteče a na stromě budou ty jitrnice jaké svět neviděl :) Elektriku na stromě už mám, takže fertig :)

Rocco Siffredi
Rocco Siffredi

Tak si jí tam chraňte, ať Vám jí nějaký ekoterorista nekrade, bude jí málo a za dost. Já si dojdu s kýblem do potoka😆

Kroks
Kroks

To budou muset pěkně mastně dotovat z daní svých občanů….

Kerosin
Kerosin

Jako co konkrétně?

Kerosin
Kerosin

No za minutu dvanáct, ale bravo – moc jim to přeji, a závidím zároveň. To tady u nás v řepkolendu si o nějakém termínu můžeme nechat jen zdát. Nás nechaj ve jménu ekonomického růstu a prosperity klidně dýchat všechny ty karcinogeny do nekonečna. Pardon – do nekonečna ne – jen do předčasné smrti aby jsme náhodou nezatěžovali státní kasu nárokem na důchod.

Mobilní zobrazení