Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

To nejzajímavější z akce e-Salon 2019 v Praze

  |  Luboš Srb  |  1 komentář

Letňanské výstaviště PVA EXPO Praha se od včerejšího dne pro novináře a obchodní partnery, od dnešního dne pak i pro veřejnost a trvající až do neděle proměnilo v Mekku elektromobilů!

Již na loňském prvním ročníku akce e-Salon se uskutečnilo několik českých premiér. A druhý ročník v tomto směru pokračuje a láká ať už odborníky nebo veřejnost na české premiéry elektromobilů slavných značek – již včera proběhlo slavnostní představení očekávaného elektromobilu Volkswagen ID.3 nebo také Citigo-e iV, které jsou v České republice vidět vůbec poprvé a v případě VW jde dokonce o první odhalení ve střední a východní Evropě.

Ať už přemýšlíte o koupi elektromobilu nebo se chcete jen tak podívat, na letošním ročníku e-Salonu jsou vystavované desítky těch nejzajímavějších elektromobilů (jako Audi e-tron, Tesly, Hyundai Ioniq a Kona, Nissan Leaf, Renault Zoe, Kia e-Niro a e-Soul, Volkswagen e-Golf, a spousta dalších) včetně například studie Škoda Vision iV (elektromobil budoucnosti) a dalších elektrických vozů, ať už hybridů či plug-in hybridů. Nechybí ani vodíkový elektromobil Hyundai Nexo.

Bohatý je i doprovodný program, který přináší edukativní přednášky a konference, testovací jízdy, závody nebo setkání s hvězdami. Asi nejzajímavější bude program přes víkend, kdy navíc dojde například k pokusu o rekord s Teslami – synchronizované mávání křídly, nebo také ke srazu automobilů značky Tesla.

Doporučit můžeme také exhibiční závod vodíkových modelů autíček a jízda s vodíkovými speciály na vlastní kůži, testovací jízdy elektrokol, motorek, elektromobilů a dalších vozítek, letadla a loď na elektrický pohon, nebo naučné přednášky a diskuze pro všechny, které zajímá elektromobilita, čistá mobilita nebo nabíjecí infrastruktura.

Stejně jako na prvním ročníku e-Salonu najdete některé vystavovatele na stejném místě a dokonce i se stejnými exponáty. Pokud jste ovšem dorazili na loňský ročník a akce se vám líbila, pak budete nejspíše spokojeni i letos. Novinek není málo a hlavně možností, jak zde strávit den, je tolik, že nejspíše ani vše nestihnete. Hlavně doporučujeme projít všechny haly, ty největší novinky vyzkoušet a určitě se posadit přímo za volant či se vyptávat vystavovatelů na informace. Za nás se tedy akce vydařila a pokud nemáte program třeba na víkend, tak neváhejte!

Podrobnosti najdete na www.e-salon.cz/program.

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Kerosin Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Kerosin
Kerosin

Návštěvu též rozhodně doporučuji, ale ohledně rady v posledním odstavci. Zástupců vystavovatelů má pramalý význam se na něco ptát. V 90% případů jsem o daném autě věděl to samé, nebo i víc než ten kdo tam u něj pózoval. V některých případech mě dokonce přesvědčovali o nějakém faktu, který nebyl pravda.
Výstava je skvělá na to si auta prohlédnout a osahat naživo, ale informace (zejména ty technické) si hledejte jinde.

Mobilní zobrazení