Elektrickevozy.cz

Trendy: elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | elektromobily nebo hybridy? | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Tesla vypíná rychlonabíjení u vozidel opravených po totálkách

  |  Jakub Mokříš  |  2 komentáře

Pokud je vozidlo nabourané tzv. na totálku, tak je obvykle prakticky na odpis a hodí se leda tak k sešrotování. Jsou ale lidé, kteří si takový vrak levně zakoupí a pak opraví.

TIP: Děsivé zprávy z Norska. Letištní parkoviště nezapálil elektromobil

Okolo aut, která byla takto fatálně nabourána, vznikl celý byznys, který kvete nejen u nás. Bohužel, vozy, které byly nějak kriticky zničeny, mají často ta nejdůležitější a nejpevnější místa narušena a při nehodě se mohou deformovat dost nevyzpytatelně.

U elektromobilů hrozí ještě další nebezpečí – porušená elektroinstalace, či nějaká z jejích kritických komponent, což by mohlo způsobit třeba požár Superchargeru. Tesla o tomto ví a u aut, která byla fatálně nabourána a poté opravena, raději vypíná na dálku rychlonabíjení.

Na druhou stranu ale zároveň automobilka nabízí možnost nechat si takový vůz v jejich servise odborně prohlédnout a pokud technik neshledá žádnou závadu nebo riziko, bude k němu Tesla přistupovat, jako ke každému jinému autu.

Zdroj: electrek

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
PatrikJiří Korec Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Jiří Korec
Jiří Korec

Což myslím že není úplně špatný přístup ne? A jakpak to funguje u VW, Jaguaru, Hyundai atd? Ty ani neví že se něco stalo. Jen pro upřesnění. Jakmile vystřelí airbag automaticky se DC nabíjení zablokuje.

Patrik
Patrik

Mě se to zdá jako skvělí přístup. Jestli to vypíná pouze u vozů na odpis a po zkontrolování Tesly znovu zapnou, tak skutečně nevidím jediný problém.

Mobilní zobrazení