Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

V žebříčku kvality jedné nové studie skončila Tesla poslední

  |  Samuel Novotný  |  4 komentáře

Dle nové J.D. Power 2020 studie výchozí kvality se Tesla v žebříčku sledovaných automobilových značek umístila až na posledním místě. Je to poprvé, co byla americká Tesla do této studie kvality zahrnuta. Jak si vedla? Moc dobře ne, jenže jak vážně vlastně brát tyto výsledky?

Pohled na elektromobil Tesla Model 3 | foto: Tesla

TIP: A je to tu zase! Tesly Model Y má problémy s kvalitou výroby

Co tvrdí studie?

Klíčovou jednotkou, podle které se počítá a uděluje skóre, je počet problémů na 100 vozů, což se značí jako PP100. Čím menší skóre tedy automobilka získá, tím lépe si v oblasti kvality výroby vede a tím menší počet problémů byl nalezen. Tesla si v tomto bodovacím systému nasbírala skóre kvality 250 PP100, což znamená 250 problémů na 100 vozech.

Problémy ohledně kvality vozů Tesly se týkají především vzhledu a kosmetických vad. Jde například o nedokonalý nátěr, špatné slícování, anebo třeba vrzání. Primárním problémem tedy nejsou závady na pohonné jednotce či závady týkající se infotainmentu, což je dobře.

Žebříček zobrazující skóre jednotlivých automobilek | foto: Electrek

Mezery ve studii

Doug Betts, který je prezidentem automobilní divize J.D Power, pověděl CNBC: „Tyto problémy jsou primárně výsledkem kvality továrny. Co se týče problémů u elektromobilů, tak si lidé stěžují na nižší dojezd, než byl slibován. Měřič dojezdu je nepřesný.“

Betts dále prozradil, že Tesla nebyla oficiálně zařazena proti dalším značkám: „Na rozdíl od jiných výrobců nám Tesla nedala povolení na provedení průzkumu v 15 státech, kde to bylo potřeba. Každopádně jsme byli i tak schopni sesbírat dostatek dat od majitelů z ostatních 35 států a z toho jsme vypočítali skóre Tesly.“

Je dobré podotknout, že Kalifornie nebyla ve studii zahrnuta, což je škoda, protože Kalifornie je největší trh elektromobilů v celé Americe. J.D. Power prozradilo, že studie vychází z 1250 vozů Tesla, a že se převážně jednalo o vozy Tesla Model 3 (test).

zdroj: Electrek

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
romTom256ZumooviceJiří Korec Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Jiří Korec
Jiří Korec

Aha takže jestli jsem to dobře pochopil, tak když se mě u auta auta 1x vysere převodovka tak má auto lepší skóre než když mě 2x nesvítí žárovka?

Zumoovice
Zumoovice

Přesně tak když vám reznou dveře u Tesly z výroby tak je stejný jako nesvítící žárovka u VW.

Tom256
Tom256

Dobře, Tesla potřebuje v kvalitě zabrat, ale když už se někomu vyčítá kvalita, tak se podívejme na spodek tabulky. Já tam vidím věhlasná jména německého autoprůmyslu Porsche, Mercedes a Audi už není od Tesly daleko. Sám jsem vlastnil několik německých vozů a tolik vážných závad, co jsem na nich nazbíral, by snad ani ta Tesla nedala. Kolega měl BMW 7 a dle jeho vyjádření by do něj již nikdy nešel. Od neskutečně vrzajícího interiéru až po neustále svítící kontrolky závad, které už pak nazýval jako “diskokouli”.

rom
rom

Tak to je pochopitelny.Tesla-elektrošrot se v kvalitě neelektrickým vozům ani nepřibližuje.Tesla nesahá po paty v kvalitě ani naší škodovce.

Mobilní zobrazení