Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Společnost Siemens v Číně otevírá středisko výzkumu a vývoje baterií

  |  Samuel Novotný  |  diskuze

Siemens spolupracuje s Tianmu Lake Institute of Advanced Energy Storage Technologies (TIES) s cílem vybudovat nové inovační centrum pro pokročilé bateriové technologie.

Inovační centrum ABTIC (Advanced Battery Technology Innovation Center) se buduje v areálu TIES, v čínském Liyangu. Bude pokrývat rozlohu 51 tisíc metrů čtverečních, jeho otevření se plánuje na konec tohoto roku. Je zajímavé, že velká část čínského rychle se rozvíjejícího ekosystému baterií, včetně společností jako CATL a LG Chem, se nachází v okruhu několika stovek kilometrů od Liyangu.

Centrum bude poskytovat bateriovému průmyslu různé digitální služby, včetně návrhu a simulace, testování a analýzy, pilotního ověření a technické simulace. ABTIC bude také nabízet poradenské služby výrobním podnikům, domácím i zahraničním, a bude nabízet sdílené laboratorní pronájmy pro malé podniky. Cílem je podpora pokročilého výzkumu v oblasti technologie baterií a spolupráce v celém dodavatelském řetězci.

Profesor Hong Li, generální ředitel společnosti TIES, věří, že toto centrum povede k „porozumění komplexním bateriím a jejich zpracování a k vyrobení nové generace baterií s neuvěřitelnou kvalitou a spolehlivostí“. Otevření inovačního centra ABTIC je plánováno do konce roku 2019. Společnost Siemens to prohlašuje za první inovační centrum zaměřené na pokročilé technologie baterií a jako první v Číně poskytuje výzkum a vývoj, testování produktů a další služby.

Zdroj: electrive.com

ŠTÍTKY:, , , , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení