ElektrickéVozy.cz

Richard Hammond boural jedním z nejdražších elektromobilů

  |  komentovat  |  autor: Pavel Kreuziger

Richard Hammond je v partě současných moderátorů pořadu The Grand Tour (a bývalých moderátorů Top Gearu) považován za „toho třetího“. Je malý vzrůstem, ale velký charismatem, a byla by škoda, kdybychom o něho přišli.

Což se už párkrát snadno mohlo stát, protože několik bouraček už Hammond za sebou má. Naštěstí doposud všechno dopadlo dobře a „byly to jenom plechy“, ale při své poslední havárii nad sebou měl příslovečné všechny svaté.

Při natáčení druhé série pořadu The Grand Tour pro Amazon Prime ve Švýcarsku totiž rozbil chorvatské elektrické superauto Rimac Concept_One za milion dolarů. Naštěstí Hammond neutrpěl žádná vážná zranění, prý pouze zlomeninu kolena, ale vozidlo bylo kompletně zničeno a následně shořelo. Hammondovi se podařilo včas vystoupit.

Kvůli havárii je vzácné vozidlo ještě vzácnější. Rimac totiž původně plánoval vytvořit jen osm kusů vylepšené verze modelu Concept_One, což je, jak se zdá, právě ta verze, kterou Hammond řídil v rámci pořadu.

Hammond je sice zvyklý řídit výkonná auta, nicméně okamžitý kroutivý moment a regenerativní brzdy u elektrických vozidel mohou být pro někoho matoucí.

Zdroj: Electrek.co

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
Je čištění vody klíčem k ekologičtějším elektromobilům?

Je čištění vody klíčem k ekologičtějším elektromobilům?

11. 3. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (1)

Elektromobily nejsou zase tak ekologické, jak by se na první pohled mohlo zdát. A nulové emise jsou mýtus. Ano, samozřejmě,…

Opel: v roce 2020 uvedeme plně elektrickou Corsu

Opel: v roce 2020 uvedeme plně elektrickou Corsu

16. 2. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Šéf automobilky Opel Michael Lohscheller oznámil, že příští generace Opelu (Vauxhallu) Corsa bude od roku 2019 vyráběn výhradně ve španělské…

Design elektrických vozů Volkswagen: inspirováno Applem

Design elektrických vozů Volkswagen: inspirováno Applem

16. 2. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Šéf designu společnosti Volkswagen Klaus Bischoff řekl, že při navrhování svých budoucích elektromobilů se automobilka inspiruje přístupem Applu. Podle Bischoffa je…

Mobilní zobrazení