Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Nový Seat Leon (2020) poprvé jako mild-hybrid a plug-in hybrid

  |  Martin Skořepa  |  1 komentář

Španělé dnes odhalili novou čtvrtou generaci vozu Seat Leon a stejně jako u ostatních koncernových značek, i zde je jasný směr elektrifikace.

TIP: Seat odpověděl na pět otázek o elektromobilitě

Nový Seat Leon bude nabízený v provedení hatchback a kombi, přičemž do České republiky dorazí první zmíněný již od března letošního roku. Na výběr budou o obou velikostních provedení i elektrifikované motorizace, které sdílí platformu MQB s koncernovými vozy, ať už jde o nový Volkswagen Golf 8 nebo Škoda Octavia iV, tedy auta taktéž nabízená v plug-in hybridních variantách.

Plug-in hybridní varianta (eHybrid) disponuje celkovým výkonem 150 kW (204 koní) a kombinuje benzinový 1.4 TSI s elektromotorem a šestistupňovou automatickou převodovkou DSG. Jde o nejsilnější motorizaci z celé nabídky. O dojezd až 60 km se má postarat 13kWh baterie. Zatím jsme se ovšem nedozvěděli, jakým výkonem a tedy jak rychle bude možné auto nabít ze zásuvky. Samozřejmostí je rekuperace, tedy získávání energie zpět do baterie při brzdění.

Střízlivější elektrifikovaná mild-hybridní varianta Seatu Leon (eTSI) byla obdařena celkovým výkonem 95, resp. 110 kW (dle zvolené výbavy) a spolupracuje se sedmistupňovou převodovkou DSG. I zde je k dispozici benzinová jednotka, a to především. Doplňuje ji 48V startér-generátor, který se využívá jen při rozjezdech a i tak přispívá ke snížení spotřeby.

ŠTÍTKY:, , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Standa1 Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Standa1
Standa1

Vypadá dobře a sofistifikovaně a zatím nevidím žádný problém .Je dost málo snímku abych to mohl vyváženě okomentovat ale určitě to auto ma dobrý potenciál .

Mobilní zobrazení