Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | filmy o elektromobilech | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Ken Block testoval plně elektrický offroad

  |  Samuel Novotný  |  diskuze

Ken Block otestoval čistě elektrický offroad vůz s výkonem 400 kW. Z 0 na 100 vystřelí za 4,5 vteřiny.

TIP: Otec v dragsterských závodech urval elektromobilový rekord

Seznamte se, Odyssey 21, plně elektrický terénní vůz, který byl navržen pro novou sérii terénních závodů Extreme E. Tento vůz byl odhalen minulý rok na Festivalu rychlosti v Goodwoodu. Tehdy vozidlu ovšem scházel slavný řidič rallye, který by usedl za jeho volant, aby ho zviditelnil. Jenže to už je minulost, teď za volantem Odyssey 21 sedí Ken Block a jede poslední část Rallye Dakar. Způsobil tím docela velký humbuk.

Jak možná víte, Rallye Dakar již není pouze závod z Paříže (Francie) na Dakar (Senegal). Od roku 2007 se závod koná všude možně a letos se závod koná v Saudské Arábii. Dle Blocka si vedl terénní elektromobil na cestě velmi dobře. Ken Block byl ohromen  snadnou ovladatelností a skvělou akcelerací vozu. Řekl, že se jedná o jeho první závodní elektromobil a velmi si ho pochvaloval.

Samotné vozidlo váží 1650 kg, má pohon všech čtyř kol a jeho celkový výkon je 400 kW. Díky těmto specifikacím zvládne vůz zrychlení z 0 na 100 za 4,5 vteřiny. Maximální rychlost elektromobilu nebyla specifikována.

Samotný závod Extreme E má odstartovat v lednu roku 2021 a byl vytvořen lidmi, kteří stojí za závody Formula E. Zatím byly naplánovány etapy závodu v Brazílii, Grónsku, Senegalu, Saudské Arábii a v Nepálu. Elektromobil Odyssey 21 je pouze jakousi ukázkou druhu vozu, co se smí závodu účastnit. Týmům bude umožněno vytvořit vlastní pohonnou jednotku a jiné komponenty.

Zdroj: insideEVs

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení