Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Ford představil super-elektromobil. Má 7 elektromotorů s výkonem 1400 koní!

  |  Luboš Srb  |  diskuze

Mustang Mach-E 1400 je speciální verze modelu Mach-E, který se bude prodávat. Vytuněná verze se má objevit v závodech NASCAR.

Nový plně elektrický speciál Ford Mustang Mach-E 1400 | foto: Ford

TIP: Ford Mustang Mach-E: elektromobil (pro) nové generace

Ford bude hrát opět na sílu

Už s trailery na elektrický Ford F-150 jsme si mohli všimnout, že americký výrobce bude chtít zákazníky oslovit především maximálním výkonem. Ten nemají jen konvenční auta se spalovacím motorem a nádrží na palivo, ale i elektromobily! Akorát se na to musí jít ještě trochu jinak, než bývá běžné…

Ford tak vytunil očekávaný Mustang Mach-E a vznikl nový Mustang Mach-E 1400. Využil například hned 7 elektromotorů, se kterými dosáhl výkon na 1400 koní. 3 elektromotory najdeme vpředu, 4 elektromotory vzadu. K diferenciálu je připojena jediná hnací hřídel. Ford říká, že toto nastavení maximalizovalo „nastavitelnost“, což umožnilo vozu přeměnit se z vysokorychlostního závodního vozu na driftovací stroj.

Ford Mustang Mach-E 1400: fotogalerie

A o tom je právě první videoklip, ve kterém se nový Mustang Mach-E 1400 objevuje, společně s jinými slavnými vozy této značky – Ford Mustang, Ford GT, Shelby GT350R, Shelby GT350, F-150 Raptor, Focus RS, Focus ST, Fiesta ST. Samozřejmě nemůže chybět ani slavný Ken Block, mistr driftování. Tentokrát si ovšem musí poradit s více než 1 tunou na přítlaku. Jak to dopadlo, se můžete podívat na následujícím videu.

ŠTÍTKY:, , , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení