ElektrickéVozy.cz

Elektromobily budou mít dojezd 1 000 km. Díky „novým“ bateriím

  |  28 komentářů  |  autor:

Nový koncept baterií pro elektromobily slibuje zhruba dvojnásobný dojezd – při současných technologiích tedy až 1 000 km, což by výrazným způsobem pomohlo ke zpopularizování aut s elektrickým pohonem.

Tip: Otec Li-Ion baterií vymyslel nový typ baterie. Je doslova revoluční

Ve skutečnosti nejde tak úplně o nové baterie, jako spíše jen o nový koncept jejich složení. S inovací, která již nyní funguje v laboratoři, přišel Fraunhoferův institut pro keramické technologie a systémy (IKTS).

Současné Li-Ion akumulátory se u elektrických aut skládají ze stovek a tisíců samostatných bateriových článků, přičemž každý z nich je obklopen krytem, který je připojen k vozu prostřednictvím svorek a kabelů a je monitorován čidly.

Tyto součásti baterií zabírají více než 50 % prostoru (!). Díky bipolárnímu principu známému z palivových článků však vědci dokázali jednotlivé články chytře spojit a zredukovat počet součástí, čímž se do aut vejdou větší baterie.

„Doufáme, že s naší novou bateriovou koncepcí dokážeme ve střednědobém výhledu zvýšit dojezd elektrických vozů až na 1 000 km.“ řekl Mareike Wolter, projektový manažer z Fraunhoferova institutu.

A kdy se má nový koncept baterií objevit u prvních elektromobilů? Prý kolem roku 2020.

zdroj: electriccarsreport

ČLÁNKY:, , , , ,
Test: Toyota Yaris Hybrid 2017 je až nečekaně moderní a chytrá

Test: Toyota Yaris Hybrid 2017 je až nečekaně moderní a chytrá

7. 8. 2017  |    |  diskuze (0)

Nejlevnější hybridní auto od Toyoty není jen do počtu, ba naopak. Za necelých 400 tisíc korun získáte až nečekaně moderní…

Faraday Future zajel rekord v extrémním závodě Pikes Peak

Faraday Future zajel rekord v extrémním závodě Pikes Peak

12. 7. 2017  |    |  diskuze (0)

Elektromobil Faraday Future FF 91 zvládl jeden z nejtěžších závodů na světě – stoupání na horu Pikes Peak v americkém Coloradu…

Plně elektrické SUV Hyundai má stát do milionu

Plně elektrické SUV Hyundai má stát do milionu

23. 6. 2017  |    |  diskuze (1)

Společnost Hyundai se nechala slyšet, že urychlila svůj plán na uvedení prvního plně elektrického SUV s dlouhým dojezdem, byť není jasné,…

Mobilní zobrazení