ElektrickéVozy.cz

Elektromobily budou mít dojezd 1 000 km. Díky „novým“ bateriím

  |  28 komentářů  |  autor:

Nový koncept baterií pro elektromobily slibuje zhruba dvojnásobný dojezd – při současných technologiích tedy až 1 000 km, což by výrazným způsobem pomohlo ke zpopularizování aut s elektrickým pohonem.

Tip: Otec Li-Ion baterií vymyslel nový typ baterie. Je doslova revoluční

Ve skutečnosti nejde tak úplně o nové baterie, jako spíše jen o nový koncept jejich složení. S inovací, která již nyní funguje v laboratoři, přišel Fraunhoferův institut pro keramické technologie a systémy (IKTS).

Současné Li-Ion akumulátory se u elektrických aut skládají ze stovek a tisíců samostatných bateriových článků, přičemž každý z nich je obklopen krytem, který je připojen k vozu prostřednictvím svorek a kabelů a je monitorován čidly.

Tyto součásti baterií zabírají více než 50 % prostoru (!). Díky bipolárnímu principu známému z palivových článků však vědci dokázali jednotlivé články chytře spojit a zredukovat počet součástí, čímž se do aut vejdou větší baterie.

„Doufáme, že s naší novou bateriovou koncepcí dokážeme ve střednědobém výhledu zvýšit dojezd elektrických vozů až na 1 000 km.“ řekl Mareike Wolter, projektový manažer z Fraunhoferova institutu.

A kdy se má nový koncept baterií objevit u prvních elektromobilů? Prý kolem roku 2020.

zdroj: electriccarsreport

ČLÁNKY:, , , , ,
Test: Toyota Prius Plug-in Hybrid (2017) je králem všech hybridů

Test: Toyota Prius Plug-in Hybrid (2017) je králem všech hybridů

2. 10. 2017  |    |  2 komentáře

Prius zůstává ikonickým a tak trochu futuristickým vozem i v roce 2017, tedy 20 let od prvního sériově vyráběného hybridního…

Wozniak: příští velká věc přijde od Tesly, ne od Applu

Wozniak: příští velká věc přijde od Tesly, ne od Applu

24. 9. 2017  |    |  diskuze (0)

Spoluzakladatel Applu Steve Wozniak by o inovacích mohl něco vědět. A něco by mohl vědět také o inovátorech. Nedávno se…

Richard Hammond boural jedním z nejdražších elektromobilů

Richard Hammond boural jedním z nejdražších elektromobilů

3. 9. 2017  |    |  diskuze (0)

Richard Hammond je v partě současných moderátorů pořadu The Grand Tour (a bývalých moderátorů Top Gearu) považován za „toho třetího“. Je…

Mobilní zobrazení