ElektrickéVozy.cz

Elektromobily budou mít dojezd 1 000 km. Díky „novým“ bateriím

  |  28 komentářů  |  autor:

Nový koncept baterií pro elektromobily slibuje zhruba dvojnásobný dojezd – při současných technologiích tedy až 1 000 km, což by výrazným způsobem pomohlo ke zpopularizování aut s elektrickým pohonem.

Tip: Otec Li-Ion baterií vymyslel nový typ baterie. Je doslova revoluční

Ve skutečnosti nejde tak úplně o nové baterie, jako spíše jen o nový koncept jejich složení. S inovací, která již nyní funguje v laboratoři, přišel Fraunhoferův institut pro keramické technologie a systémy (IKTS).

Současné Li-Ion akumulátory se u elektrických aut skládají ze stovek a tisíců samostatných bateriových článků, přičemž každý z nich je obklopen krytem, který je připojen k vozu prostřednictvím svorek a kabelů a je monitorován čidly.

Tyto součásti baterií zabírají více než 50 % prostoru (!). Díky bipolárnímu principu známému z palivových článků však vědci dokázali jednotlivé články chytře spojit a zredukovat počet součástí, čímž se do aut vejdou větší baterie.

„Doufáme, že s naší novou bateriovou koncepcí dokážeme ve střednědobém výhledu zvýšit dojezd elektrických vozů až na 1 000 km.“ řekl Mareike Wolter, projektový manažer z Fraunhoferova institutu.

A kdy se má nový koncept baterií objevit u prvních elektromobilů? Prý kolem roku 2020.

zdroj: electriccarsreport

ČLÁNKY:, , , , ,
Elektromobil Volkswagen e-Golf je nyní k vidění v showroomu Alzy

Elektromobil Volkswagen e-Golf je nyní k vidění v showroomu Alzy

VČERA  |    |  diskuze (0)

Díky spolupráci mezi automobilkou Volkswagen a e-shopem Alza.cz si budou moci návštěvníci a zákazníci showroomu Alzy v Praze Holešovicích na vlastní oči…

Ford připravuje první elektromobil. Ujede prý kolem 500 km

Ford připravuje první elektromobil. Ujede prý kolem 500 km

21. 5. 2017  |    |  diskuze (0)

Zatímco většina předních automobilek už odhalila minimálně svou představu či nějaké předpokládané plány s produkcí svých prvních elektromobilů, u Fordu…

Šéf Volkswagenu: tohle auto může překonat Tesla Model 3

Šéf Volkswagenu: tohle auto může překonat Tesla Model 3

21. 5. 2017  |    |  diskuze (0)

Volkswagen se sice zavázal k větší orientaci své činnosti na elektrická vozidla, nicméně jezdili byste něčím takovýmto, co spíše než auto…

Mobilní zobrazení