Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | filmy o elektromobilech | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Dva naši zaměstnanci mají koronavirus, říká Tesla

  |  Luboš Srb  |  diskuze

Koronavirus pokračuje ve svém pandemickém tažení po celém světě. A dotýká se to samozřejmě i automobilek.

Továrna Tesly ve Fremontu | foto: Tesla

TIP: Tesla musela ve Španělsku zavřít některé Superchargery. Kvůli koronaviru

Koronavirus prý není tak špatný

Elon Musk ještě před týdnem označoval samotný koronavirus za méně škodlivý, než všechno to, co se děje kolem. A řekl, že nikdo ze zaměstnanců Tesly nemá tuto nemoc, ale pokud se to změní, tak že se tuto informaci ihned dozvíme.

Tak se ovšem nestalo – informace totiž dříve příchází od kolegů z Electreku, kterým se do rukou dostal email z interní komunikace vedení Tesly se zaměstnanci. Vedení chce své lidi uklidnit a informovat je tímto způsobem o aktuální situaci ve firmě.

Nakažení zaměstnanci Tesly

Zdravotní stav obou nemocných zaměstnanců z Tesly, kteří již “téměř dva týdny” pracovali z domova (očividně kvůli tomu, že jim nebylo dobře), prý není vážný.

Všichni jejich kolegové, se kterými přišli do kontaktu, jsou taktéž v nařízené karanténě a budou taktéž sledováni, jestli se u nich neobjeví symptomy nemoci COVID-19.

Co však zatím nevíme, a je přitom taktéž velmi důležité, ve které zemi pracovali. Mohli tedy být z Číny, Evropy (včetně České republiky), či Ameriky.

Elektromobily Tesla | foto: Tesla

Tesla a svět

Tesla není první automobilkou, u které byl mezi zaměstnanci odhalen koronavirus, a vzhledem k aktuální situaci s nemocnými na celém světě ani není překvapivé, že se někteří její zaměstnanci nakazili. I když doposud se jejím lidem koronavirus vyhýbal, ať už jde o fungování Tesly v Číně nebo v Evropě.

V Číně Tesla v letošním roce otevřela novou továrnou kousek od Šanghaje (aby ji posléze zase na nějakou dobu kvůli koronaviru dočasně zavřela) a odkud se nemoc COVID-19 začala šířit do světa.

V Evropě Tesla pokračuje se stavbou nové Gigafactory u Berlína a odkud před několika dny poslala všechny americké zaměstnance zpátky do své vlasti.

Ve Spojených státech musela Tesla omezit provoz své továrny ve Fremontu a také v Buffalu (New Yorku), který je koronavirem zatím nejvíce zdevastovaný.

Aktuálně je Tesla připravena začít co nejdříve vyrábět tolik potřebné respirátory a plicní ventilátory, aby pomohla ve své domovské zemi v boji s touto nemocí.

zdroj: Electrek

ŠTÍTKY:, ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení